1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lokmahane Çarşı, Yaka Meram’da
Lokmahane Çarşı, Yaka Meram’da

Lokmahane Çarşı, Yaka Meram’da

Konya mutfağının sevilen lezzetleri fırın kebabı ve etliekmeği en orijinal haliyle dost ve müşterilerine sunan Lokmahane Çarşı, Yaka Meram'da hizmete girdi

A+A-

Konya mutfağının sevilen lezzetleri fırın kebabı ve etliekmeği en orijinal haliyle dost ve müşterilerine sunan Lokmahane Çarşı, “zırhta çekilmiş etten gerçek etliekmek” sloganıyla orijinal etliekmeği yapan restoran, tadanlara “çocukluğumuzda  Kapu Camii önünde yediğimiz etliekmekler gibi” dedirtiyor.

Sadece geleneksel Konya lezzetleriyle hizmet verecek Lokmahane Çarşı Restoran’ın yönetim kurulu başkanı Harun Dönmez, 20 yıldır işletmecilik yaptığını söyleyerek, “Konya’da özlenen bir etliekmek lezzeti vardı. Ancak bu zamanla endüstriyel hale döndü ve Konyalılar artık Konya’da etliekmek yiyemediklerinden yakınıyorlardı. Biz yeniden özümüze dönelim istedik ve gerçek Konya etliekmeği yaparak işe başladık. Hemşehrilerimiz, ‘çocukluğumuzun etliekmeğini yiyoruz’ diyerek bize teşekkür ediyorlar.  İnsanlara burada yedikleri etleri de görebilme imkanı sağlıyoruz. Bu da müşterilerimize güven veriyor. Bu şubemizde sadece fırın kebabı ve etliekmek hizmeti vereceğiz. Aynı anda 400 kişiye hizmet verme kapasitemiz mevcut” dedi.

HABERE YORUM KAT