1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Londra'da Türkiye'ye teşekkür gösterisi
Londra'da Türkiye'ye teşekkür gösterisi

Londra'da Türkiye'ye teşekkür gösterisi

İngiliz parlamentosu önünde toplanan Mısırlılar, Mısır’da demokrasiye verdiği destek ve sığınmacılara kucak açması nedeniyle Türkiye’ye teşekkür için eylem yaptı

A+A-

LONDRA (AA) - Londra’da yaşayan Mısırlılar, ülkelerinde demokrasiye verdiği destek ve sığınmacılara kucak açması nedeniyle Türkiye’ye teşekkür etmek için İngiliz parlamentosu önünde eylem yaptı.

Mısır Hürriyet ve Adalet Partisinin Dış İlişkiler Sorumlusu Muhammed Soudan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk halkına, hükümetine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a Mısır’daki darbenin kurbanlarına verilen destekten ötürü teşekkür etmek için eylem yapmayı seçtiklerini söyledi.

Türkiye’nin Mısır’da yaşanan askeri darbeden kaçanlara kapılarını açtığını anlatan Soudan, “Türkiye’de Mısırlılar el üstünde tutuldu, iyi olanaklar sağlandı, darbeye karşı mücadele etmemiz ve onurumuzu geri kazanmamız için destek verildi.” dedi.

Mısır Devrim Konseyi yetkilisi Soha el-Sheikh de Türkiye'nin Ortadoğu’da kovuşturulan, Suriye’deki gibi savaştan veya Mısır’daki gibi diktatörlüklerden kaçan insanlara güvenli bir sığınak olduğunu belirterek, “Mısır’da da bir gün Türkiye’deki gibi seçimlerin yapılacağı, normal siyasetin hüküm süreceği ve ifade özgürlüğünü olacağı bir demokrasiye kavuşacağımız umudunu taşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Ortadoğu’da oynadığı rolün içeride ve dışarıda bazı eleştirilere uğradığını gördüklerini ifade eden el-Sheikh, “Türk halkına gösterdiği misafirperverlik için teşekkür etmek istiyoruz. Türkiye’yi her türlü terör saldırısı karşısında destelediğimizi ifade etmek istiyoruz. Terör kurbanları ile dayanışma içindeyiz. Umarız bir gün Türkiye’nin bize yaptığı iyiliklerin karşılığını verebiliriz.” diye konuştu.

Parlamento Meydanı'nda toplanan Mısırlılar, gösteride Türkiye'ye teşekkür ifade eden pankart ve dövizler de taşıdı.


Londra'da Türkiye'ye teşekkür gösterisi

Londra'da Türkiye'ye teşekkür gösterisi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT