1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Maçın ardından
Maçın ardından

Maçın ardından

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Arslan:- "Belki de tarihinin en kötü Galatasaray takımı vardı sahada ama bizim yenmemize imkan yoktu. Biz kendimiz oynayarak bu maçı kazanamazdık, kazanamadık da. Tercihte Galatasaray tercih edildi"

A+A-

MANİSA (AA) - Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'a 2-1 mağlup olan Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Cihat Arslan, "Belki de tarihinin en kötü Galatasaray takımı vardı sahada ama bizim yenmemize imkan yoktu. Biz kendimiz oynayarak bu maçı kazanamazdık, kazanamadık da. Tercihte Galatasaray tercih edildi" dedi.

Arslan, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, hak ettiği şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş'ı tebrik etti.

Maçın kritiğin yapılıp yapılmayacağını kaydeden Arslan, şöyle konuştu:

"Belki de tarihinde kaleye bu kadar az gelen Galatasaray takımıyla oynamadık. Belki de tarihinin en kötü Galatasaray takımı vardı sahada ama bizim yenmemize imkan yoktu. Biz kendimiz oynayarak bu maçı kazanamazdık, kazanamadık da. Tercihte Galatasaray tercih edildi. Ben sadece bunu söylüyorum. Avrupa bizim için, ilçe takımları için hayal. O zaman rekabet nerede, sahada rekabet olmayacaksa, hak eden ne zaman hak ettiğine ulaşacak. O zaman ben bir teknik direktör olarak maçı nasıl değerlendireyim. Ben şuna üzülüyorum, ben yetişmiş insanım. Bu ülke bana emek verdi, hakeme de emek verdi. Sen kendine ihanet etme. Hakemin kendisi bir değer. Taraftarlar alay ediyor, ben hoca için çok daha üzüldüm. Takımım adına üzülmedim. Hakem keşke hakem olsaydı. Yetişmiş insanımızı bu kadar çabuk kaybetmeyelim. Kendi düşen ağlamaz, sen kendin yapıyorsun, kendin buluyorsun. Sonra da 6 hakem, 18 hakeme çıksa bizim ligde bir şey değişmeyecek bu kafayla. Çizginin her metrekaresine hakem döşesen olmayacak. Çünkü vicdan lazım."


HABERE YORUM KAT