1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Malatya'da kaçakçılık operasyonları
Malatya'da kaçakçılık operasyonları

Malatya'da kaçakçılık operasyonları

Sanal ortamda satışa sunulan 500 kaçak elektronik nargile ile yasal olmayan yollardan satışı yapılan 4 lüks araç ele geçirildi

A+A-

MALATYA (AA) - Malatya'da sanal yollardan satışa sunulduğu belirlenen 500 kaçak elektronik nargile ile yasa dışı yollardan satışı yapıldığı belirlenen 4 lüks araç ele geçirildi.

Malatya Valiliğinin yazılı açıklamasına göre, Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Malatya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, geçen ay sanal ortamda kaçak eşya satışı gerçekleştirildiğine dair araştırma ve inceleme yaptı.

Kargo yoluyla bazı adreslere kaçak eşyaların gönderildiğini tespit eden ekipler, bir kargo şirketinde alıcısı belli olmayan 12 bin 236 lira değerinde 500 elektronik nargile (kalem nargile) ele geçirdi.

Ekipler, ayrıca turistik kolaylıklardan yararlanarak yurda sokulan ve yasal olmayan yollardan satışı yapılarak, başkaları tarafından kullanıldığı belirlenen piyasa değeri 350 bin lira değerinde 4 lüks araca da el koydu.

Öte yandan ekipler, geçen ay kent genelinde kaçak sigaraların piyasaya sürülmesinin önlenmesi için 15 büfe ve iş yerinde denetim gerçekleştirdi.

HABERE YORUM KAT