1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Mardin'deki terör operasyonu
Mardin'deki terör operasyonu

Mardin'deki terör operasyonu

Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda, teröristlerce revir olarak kullanılan bir yer ortaya çıkarıldı

A+A-

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda, güvenlik güçleri, teröristlerce revir olarak kullanılan bir yeri ortaya çıkardı.

Nusaybin'de terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve tuzaklanan patlayıcıları bertaraf etmek için 14 Mart'ta başlatılan operasyon devam ediyor.

Operasyon kapsamında 300'ün üzerinde terörist etkisiz hale getirildi, 200'den fazla barikat kaldırıldı, 700'e yakın el yapımı patlayıcı imha edildi.

Güvenlik güçleri, ilçe merkezindeki ilerleyişlerini sürdürürken, teröristlerce kullanıldığı belirlenen binalarda da arama yapıyor. Bu kapsamda, Abdülkadir Paşa Mahallesi'ndeki bir iş yerinde arama yapan güvenlik güçleri, teröristlerin yaralılarını tedavi ettikleri bir yeri ortaya çıkardı. Kozmetik ürünler satan bir iş yerine kepenklerini kırarak giren PKK'lı teröristlerin, iş yerini revir olarak kullandıkları tespit edildi.

Buldukları yatakları buraya yerleştiren teröristler, çok sayıda ilaç ve serumu da burada sakladı. Teröristlerin söz konusu yerde yaralılarını tedavi ettikleri belirlendi. Teröristler, güvenlik güçlerinin mahalleye girmesi üzerine kaçtı.

Güvenlik güçlerinin, ilçedeki operasyonu sürüyor.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT