1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Marmara Depremi'nin 18. Yılı
Marmara Depremi'nin 18. Yılı

Marmara Depremi'nin 18. Yılı

TESK Genel Başkanı Palandöken:- "Önemli olan depremle yaşamasını öğrenmek ve muhtemel depremlere karşı gerekli tedbirleri zaman kaybetmeden almaktır"

A+A-

ANKARA (AA) - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunduğunu belirterek, muhtemel depremlere karşı gerekli tedbirlerin zaman kaybetmeden alınması gerektiğini ifade etti.

Palandöken, Marmara Depremi'nin 18. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

Marmara Depremi'nin Türkiye'de yaşanan en acı felaketlerden biri olduğunu belirten Palandöken, şunları kaydetti:

"17 Ağustos Marmara Depremi'nin ardından devletiyle el ele vererek örnek davranış sergileyen halkımız, sönen umutları yeniden canlandırmış ve çok kısa sürede toparlanmayı başarmıştır. Ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunuyor. Geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmazdır. Önemli olan depremle yaşamasını öğrenmek ve muhtemel depremlere karşı gerekli tedbirleri zaman kaybetmeden almaktır. Allah ülkemize ve insanlığa bir daha böyle acılar yaşatmasın."

HABERE YORUM KAT