1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mehmet Kale: 3-5 çapulcu kirli emellerine ulaşamayacak
Mehmet Kale: 3-5 çapulcu kirli emellerine ulaşamayacak

Mehmet Kale: 3-5 çapulcu kirli emellerine ulaşamayacak

Ankara ve İstanbul'daki askeri darbe girişimine Konya'nın Cihanbeyli İlçesi'nden de sert tepki gösterildi. Gece halka hitap eden Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale "3-5 çapulcu kirli emellerine asla ulaşamayacaktır" dedi

A+A-

Ankara ve İstanbul'daki askeri darbe girişimine karşı Konya'nın Cihanbeyli İlçesi de ayağa kalktı. Belediye binası önünde toplanan vatandaşlar, darbecilere sert tepki gösterdi. Geceyi ayakta geçiren Cihanbeylili vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Mehmet Kale, camilerden yükselen sala ve ezan seslerine dikkat çekerek, "Bizi birbirimize bağlayan Ezan-ı Muhammediye'dir" dedi.

Cihanbeyli'nin dik duruşu ve birlik ve beraberliğiyle tüm Türkiye'ye örnek olduğunu belirten Kale "Ben hepinizi şükran ve muhabbetle kucaklıyorum. Biz hep birlik, beraberlik ve kardeşlik dedik. 3-5 çapulcu bir hareket başlatmış. Bu hareketi tüm silahlı kuvvetleri mal etmemiz mümkün değil. Silahlı kuvvetler bizim silahlı kuvvetlerimiz. Türkiye üçüncü dünya ülkesi değil, dünya ülkesi olduğunu bugün de göstermiştir. Dünya müslümanlarına geçmiş olsun diyorum. Bizim başımızda öyle bir lider var ki, o İslam dünyasının lideridir. Cihanbeyli bu darbe girişimine hep beraber, omuz omuza karşı durmuştur" dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT