1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mevlana Üniversitesi'nde yeni dönem
Mevlana Üniversitesi'nde yeni dönem

Mevlana Üniversitesi'nde yeni dönem

Mevlana Üniversitesi’nde yeni dönem dün resmen başladı. Üniversitenin yeni mütevelli heyeti ilk toplantısını dün yaparken, rektörlüğe de Prof. Dr. Emrullah Eken’ in atanması yapılacak

A+A-

Mevlana Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nin resmi ataması yapıldı. Daha önce Mevlana Üniversitesi’nin kurucu vakfı olan Gevher Sultan Araştırma Vakfına Prof. Dr. Abdulkadir Buluş, Doç. Dr. Zekeriya Mızrak ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aykanat kayyum olarak atanmışlardı. Uzun süredir YÖK’te bekleyen yeni mütevelli heyet de onaylandı. 3 kayyum ve 8 üyeden oluşan yeni yönetim ilk toplantısını yaparak, Mevlana Üniversitesi’ndeki yeni dönemi de resmen başlattı. Mütevelli heyeti ilk icraat olarak üniversitenin resmi internet sitesinden darbeyi kınayan açıklama yayımladı. Mütevelli heyette şu isimler bulunuyor:

Prof. Dr. Abdulkadir Buluş, Doç. Dr. Zekeriya Mızırak,  Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, Prof. Dr. Abdullah Topçuoğlu, Ümit Süleyman Üstün, Hüseyin Yılmaz, Hüsnü Tekin, Mehmet Akif Göksu, Mustafa Yıldız, Mustafa Ulvi Bezirci ve Mustafa Güraksu.    (Pusula)

HABERE YORUM KAT

5 Yorum