1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Mevlana'nın Konya'ya gelişinin 788. yıl dönümü
Mevlana'nın Konya'ya gelişinin 788. yıl dönümü

Mevlana'nın Konya'ya gelişinin 788. yıl dönümü

Hz. Mevlana ve ailesinin Konya'ya gelişlerinin 788. yıl dönümü, Konya'da 3-7 Mayıs tarihlerinde etkinliklerle kutlanacak

A+A-

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi, "Hz. Mevlana ve Ailesinin Konya'ya Gelişlerinin 788. Yıl Dönümü" etkinlikleri kapsamında 3-7 Mayıs tarihlerinde çeşitli programlar düzenleyecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hz. Mevlana ve ailesinin Konya'ya gelişinin yıl dönümünün bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi.

Hz. Mevlana ve ailesinin 788 yıl önce Konya'yı şereflendirdiğini ve bu gelişin insanlık tarihi açısından çok anlamlı olduğunu belirten Akyürek, "Teşrif yıl dönümü kapsamında temsili karşılama bu yıl 'Vakt Erişti Dem Bu Dem' ve 'Sevgi ve Kardeşlik Yürüyüşü' ile yapılacak. 7 Mayıs'a kadar çok sayıda program icra edilecek." dedi.

Etkinlikler kapsamında 3 Mayıs Salı günü 16.00'da Mevlana Kültür Merkezinde temsili karşılama ile 17.00'da Sevgi ve Kardeşlik Yürüyüşü yapılacak. 7 Mayıs'a kadar çok sayıda etkinliğin yer alacağı programda, 5 Mayıs Perşembe günü Ereğli Kültür Merkezinde, 6 Mayıs Cuma günü ise Akşehir Kültür Merkezinde temsili karşılama düzenlenecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT