MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:

"Bizim suikaste yönelik herhangi bir bilgimiz yoktur. Bize bu manada bilgi veren de olmamıştır. Türkiye'de siyasilere, milletimize ve vatandaşlarımıza karşı bu tür suikastler kimseyi yıldıramayacaktır, yıkamayacaktır. Herkes inandığı yolda kararlı bir şek

TBMM (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalefet liderlerine suikast uyarısı yapıldığı iddiasına ilişkin, "Bizim suikaste yönelik herhangi bir bilgimiz yoktur. Bize bu manada bilgi veren de olmamıştır. Türkiye'de siyasilere, milletimize ve vatandaşlarımıza karşı bu tür suikastler kimseyi yıldıramayacaktır, yıkamayacaktır. Herkes inandığı yolda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir." dedi.

Bahçeli, Mecliste partisinin grup toplantısından ayrılışı sırasıda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından muhalefet liderlerine suikast uyarısı yapıldığına dair haberlerin olduğu anımsatılarak, kendisine de böyle bir bilginin verilip verilmediğinin sorulması üzerine Devlet Bahçeli, şu yanıtı verdi:

"Bizim suikaste yönelik herhangi bir bilgimiz yoktur. Bize bu manada bilgi veren de olmamıştır. Basın yoluyla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na bir dizi suikast düşüncesinin yaygınlaştığına dair bilgiler söz konusudur. Ama Türkiye'de siyasilere, milletimize ve vatandaşlarımıza karşı bu tür suikastler kimseyi yıldıramayacaktır, yıkamayacaktır. Herkes inandığı yolda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aynı şeyi yapacağına inanmaktayım."

"Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı, 2013 yılında AK Partili bir bakanın kendisine dersanelerle ilgili olarak, FETÖ üzerinden tehditvari bir konuşma yaptığını söylemişti. Bu konuda bir değerlendirmeniz olacak mı?" sorusunu ise Bahçeli, "Sabırla beklemek lazım. FETÖ'ye yönelik davalar başlamıştır. O süreci tamamlamak ve beklemek gerekmektedir." karşılığını verdi.

Koruma sayısında artış olup olmadığının sorulması üzerine Bahçeli, koruma sayısının sabit olduğunu belirterek, yeni bir talepte de bulunmadıklarını bildirdi.

Zırhlı araç kullanıp kullanmadığı sorusuna da Bahçeli, "Bizim arabalarımızda zırh yoktur. Hükümetin, liderlere bir zırhlı araç vereceğine dair bilgiler ulaşmıştır. Ben şahsen bir zırhlı araç ihtiyacımız olmadığını, bize yönelik böyle bir teşebbüsten vazgeçmelerini kendilerine salık verdim." yanıtını verdi.

Olağanüstü Hal'in (OHAL) uzatılmasına yönelik tezkere gelme ihtimaliyle ilgili değerlendirmesi sorulan Bahçeli, terörün kökü kazınıncaya, FETÖ'yle yüzleşme ve hesaplaşma bitinceye kadar olağanüstü hale MHP'nin bütün gücüyle tam destek vereceğini belirtti.

"Anayasa değişikliği teklifi Pazartesi günü Meclis Genel Kurulunda görüşülmeye başlanacak. Partiniz içinden bazı milletvekillerinin eleştirileri ve tepkileri var. Son noktada sizin yaklaşımınız nedir?" sorusu üzerine Bahçeli, şunları söyledi:

"Normaldir. Milletvekilleri düşüncelerini sizin gibi değerli basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıyor. Biz de sizin aracılığınızla öğreniyoruz. O bakımdan saygı duyuyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde anayasa değişikliklerinin gündeme geleceğini söylüyor. Tabi siyasi partiler grup kararı alma durumunda değildir. Yasa buna müsaade etmemektedir. Benim, Anayasa Komisyonu'nda kabul edilen, Genel Kurula geldiğinde de oralardaki değerlendirmelerde katkı sağlayacak bir tek 'Evet' oyum vardır. Onu da vereceğim. Verdiğim 'Evet' oyunu referandumda da aynen tekrarlayacağım."

"Terör olaylarına ilişkin liderlerin bir araya gelmesi söz konusu olabilir mi? Hükümetten, bu yönde bir çağrı var mı?" sorusu üzerine de MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Liderler hep bir araya geliyorlar. Telefonla da görüşmeler oluyor. Sık sık gelmekle terör önlenmez. Alınan kararları sonuna kadar takip etmekle terör önlenir. Onun için de terör odaklarına sıkı bir baskı ve pres yapılarak, gereğinin yapılması dileğimizdir." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.