1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Millet bölücü örgütün desteklediklerini parlamentoda istemiyor
Millet bölücü örgütün desteklediklerini parlamentoda istemiyor

Millet bölücü örgütün desteklediklerini parlamentoda istemiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dokunulmazlıkların kaldırılması teklifinin oylamasına ilişkin, "Bu tarihi oylamada, milletim bu ülkede suçlu parlamenterleri, bölücü terör örgütünün desteklediklerini bu parlamentoda görmek istemiyor" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, "Şu anda parlamentoda dokunulmazlıkla ilgili bir oylama yapılıyor. Bu tarihi oylamada, benim milletim bu ülkede suçlu olan parlamenterleri bu parlamentoda görmek istemiyor. Hele hele bölücü terör örgütünün desteklediklerini bu parlamentoda görmek istemiyor." dedi.

Erdoğan, cuma namazını kıldığı Sahil Camisi'nden çıkışında, kendisini bekleyen vatandaşlara otobüs üzerinden hitap etti.

Vatandaşları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'ye bir ödül törenine katılmak üzere geldiklerini hatırlatarak, cami çıkışında da vatandaşları selamlamak istediklerini belirtti.

Vatandaşların "Bu nesil seni başkan yapacak" şeklindeki ifadeleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizin dualarınız inanıyorum ki Rabb'imin icabetiyle çok daha farklı tecelli edecektir. Rabb'im o günleri de inşallah hayırlısıyla bu milletimize göstersin diye ben de niyazda bulunuyorum. Fakat şunu unutmayın, ülkemiz için, milletimiz için hayır olan neyse o olsun." diye konuştu.

-"Bizim bir ordumuz var, Türk Silahlı Kuvvetleri" -
Alandaki gençlerin "İşte ordu, işte komutan" ifadesi üzerine ise Erdoğan, şöyle konuştu:

"Gençler, yalnız bak şunu unutmayın, burası ordu değil bizim bir ordumuz var, Türk Silahlı Kuvvetleri. Bu ise bir davanın, bir hareketin mensuplarıdır. Bir davanın, bir hareketin mensupları olarak inanıyorum ki sizler bir ümmet bilinci içerisinde yürüyeceksiniz. Arif Nihat Asya ne diyor, 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan', işte siz osunuz. Biz de yürüyoruz, hep beraber yürüyeceğiz." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT