1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milletvekili Esin Kara: “İYİ Parti’nin son seçimi olur”
Milletvekili Esin Kara: “İYİ Parti’nin son seçimi olur”

Milletvekili Esin Kara: “İYİ Parti’nin son seçimi olur”

“Büyükşehir’in yanı sıra Konya’nın 31 ilçesinin, Cumhur İttifakı’nda olacağına inanıyoruz” diyen MHP Milletvekili Esin Kara, 1 Nisan sabahından itibaren İYİ Parti diye bir parti kalmayacağını ve tüm ülkücülerin eskiden olduğu gibi MHP çatısı altına girece

A+A-

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, PUSULA’ya yaptığı açıklamada 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak iddialı olduklarını vurguladı. Konya’nın büyükşehir ve 31 ilçesinde Cumhur İttifak’ının galip geleceğini belirten Kara, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “31 Mart Yerel Seçimleri’nde Cumhur İttifakı oldukça iddialı. Büyükşehirle birlikte Konya’nın 31 ilçesinin, Cumhur İttifakı’nda olacağına inanıyoruz. Temennimiz bu yönde. Ortak bir çalışma programı düzenleyerek çalışmalarımızı beraber programlayacağız. AK Parti vekilleri ile MHP vekilleri yan yanan olmaktan gurur ve onur duyarlalar” şeklinde konuştu.

“İYİ PARTİ KONYA’DAN 1 BELEDİYE BİLE ALAMAZ”

“1 Nisan sabahı İYİ Parti diye bir partinin kalmayacağını düşünüyorum” diyen Esin Kara, İYİ Parti adaylarının iddialı duruşlarının lafta kalacağını söyledi. İYİ Parti’nin Konya’da 1 tane belediye bile alamayacağını söyleyen Kara, “Dağılacaklar ve iddiaları lafta kalacak. 31 Mart akşamı hepimiz İYİ Parti’nin almış olduğu oy oranını göreceğiz. 1 Nisan sabahından itibaren de artık İYİ Parti diye bir parti kalmayacak” ifadelerini kullandı.

“ÜLKÜCÜNÜN TEK PARTİSİ VAR O DA MHP’DİR”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında Adana’da gerçekleştirilen programda ülküdaşlarına geri dönün çağrısında bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözleri doğrultusunda İYİ Parti’den birçok istifa olduğunu belirten Kara, “İYİ Parti’den istifa eden MHP’ye gönül vermiş arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız İYİ Parti’nin proje partisi olduğunu görüyorlar. Oranın ülkücülükle alakasının olmadığını görüyorlar ve yanıldıklarını anlıyorlar. MHP’den İYİ Parti’ye geçen çoğu arkadaşımız bunu gördü diğerleri de görecektir. Bu noktada Genel Başkanımızın çağrısını tekrarlıyor ve MHP’ye geri dönmelerini söylüyoruz. Ülkücünün tek partisi MHP’dir” ifadelerini kullandı. (Ayşegül Ertul-Pusula)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum