Milli hentbolcular, Konya'da ilk antrenmanlarını yaptı
Konya'da, 9-18 Ağustos'ta tarihleri arasında düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda mücadele edecek olan A Milli Kadın ve Erkek Hentbol Takımları, Konya'da ilk antrenmanlarını yaptılar.
Konya'ya gelen Milliler antrenmanlarını maçların da oynanacağı Konya Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu'nda yaptı.
A Milli Kadın Hentbol Takımı, İslami Dayanışma Oyunları'nda Senegal, Bangladeş ve Özbekistan ile birlikte A Grubu'nda mücadele edecek.
Milliler ilk maçını 7 Ağustos Pazar günü saat 13.00'te Bangladeş ile oynayacak. 9 Ağustos Salı günü saat 11.00'de Senegal ile karşılaşacak olan milliler, 11 Ağustos Perşembe günü saat 13.00'te de Özbekistan ile mücadele edecek.
A Milli Erkek Hentbol Takımı ise İran ve Azerbaycan ile birlikte B Grubu'nda mücadele edecek. Milliler gruptaki ilk maçını 8 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00'te İran ile, ikinci maçını da 10 Ağustos Çarşamba günü saat 15.00'te Azerbaycan ile yapacak.
KADIN MİLLİ TAKIM KADROSU
Başantrenör Costica Buceschi yönetimindeki A Milli Kadın Hentbol Takımı kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleci: Merve Durdu (Kastamonu Belediye), Halime İslamoğlu (İzmir Büyükşehir Belediye)
Sol Kanat: Kübra Sarıkaya (Kastamonu Belediye), Elif Sıla Aydın (Konyaaltı Belediye)
Sağ Kanat: Emine Gökdemir (Aksaray Belediye), Bilge Nur Öztürk (Konyaaltı Belediye)
Sol Oyun Kurucu: Neslihan Çalışkan (Kastamonu Belediye), Betül Yılmaz (Kastamonu Belediye), Ayşenur Sormaz (Anadolu Üniversitesi)
Orta Oyun Kurucu: Yasemin Şahin (Konyaaltı Belediye), Gülcan Tügel (Yenimahalle Belediye)
Sağ Oyun Kurucu: Beyza Karaçam (Kristianstad HK/İsveç), Merve Özbolluk (Üsküdar Belediye)
Pivot: Cansu Akalın (Konyaaltı Belediye), Ceren Demirçelen (Kastamonu Belediye), Meryem Erdoğan (Üsküdar Belediye)
Teknik ve İdari Kadro: Costica Buceschi (Başantrenör), Mehmet Serkan İnci (Antrenör) , Erdal Kaynak (Kaleci Antrenörü), Bülent Kallenci (Masör), Bora Serter (İdari Menajer)
ERKEK MİLLİ TAKIM KADROSU
Başantrenör: Okan Halay yönetimindeki A Milli Erkek Hentbol Takımı kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleci: Enis Yatkın (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Hüseyin Bereket (Nilüfer Belediyesi)
Sol Kanat: Samet Kanberoğlu (Beykoz Belediyesi), Enis Harun Hacıoğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Sol Oyun Kurucu: Baran Nalbantoğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Fatih Çalkamış (Nilüfer Belediyesi), Sedat Yıldırım (Sakarya Büyükşehir Belediyesi)
Orta Oyun Kurucu: Gökay Bilim (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Atakan Şirin (Spor Toto), Eray Karakoç (Trabzon Büyükşehir Belediyesi)
Sağ Oyun Kurucu: Durmuş Ali Tınkır (Spor Toto), Cemal Kütahya (Hatay Büyükşehir Belediyesi)
Sağ Kanat: Doğukan Keser (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Şevket Yağmuroğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Pivot: Alper Aydın (Beykoz Belediyesi), İlkan Keleşoğlu (Hatay Büyükşehir Belediyesi)
Teknik Kadro: Okan Halay (Başantrenör), Aydın Aydınlı (Yardımcı Antrenör), İbrahim Demir (Kaleci Antrenörü), Özgül Gedikli (Masöz), Bora Serter (İdari Menajer)
5. İSLAMİ DAYANIŞMA OYUNLARI HENTBOL KADINLAR MAÇ PROGRAMI:
Tarih-Saat | Grup | 1.Takım | 2.Takım |
7 Ağustos 2022 - 11.00 | A | Senegal | Özbekistan |
7 Ağustos 2022 - 13.00 | A | Bangladeş | Türkiye |
7 Ağustos 2022 - 15.00 | B | Kamerun | Azerbaycan |
7 Ağustos 2022 - 17.00 | B | Afganistan | İran |
9 Ağustos 2022 - 11.00 | A | Senegal | Türkiye |
9 Ağustos 2022 - 13.00 | A | Özbekistan | Bangladeş |
9 Ağustos 2022 - 15.00 | B | Kamerun | İran |
9 Ağustos 2022 - 17.00 | B | Azerbaycan | Afganistan |
11 Ağustos 2022 - 11.00 | A | Senegal | Bangladeş |
11 Ağustos 2022 - 13.00 | A | Türkiye | Özbekistan |
11 Ağustos 2022 - 15.00 | B | Kamerun | Afganistan |
11 Ağustos 2022 - 17.00 | B | İran | Azerbaycan |
13 Ağustos 2022 - 11.00 | Yarı Final | A Grubu Birincisi | B Grubu İkincisi |
13 Ağustos 2022 - 13.00 | Yarı Final | B Grubu Birincisi | A Grubu İkincisi |
14 Ağustos 2022 - 11.00 | Üçüncülük Maçı | Yarı Final Mağlubu | Yarı Final Mağlubu |
14 Ağustos 2022 - 15.00 | Final | Yarı Final Galibi | Yarı Final Galibi |
5. İSLAMİ DAYANIŞMA OYUNLARI HENTBOL ERKEKLER MAÇ PROGRAMI:
Tarih-Saat | Grup | 1.Takım | 2.Takım |
8 Ağustos 2022 - 11.00 | A | Suudi Arabistan | Irak |
8 Ağustos 2022 - 13.00 | A | Katar | Fas |
8 Ağustos 2022 - 15.00 | B | Türkiye | İran |
10 Ağustos 2022 - 11.00 | A | Suudi Arabistan | Fas |
10 Ağustos 2022 - 13.00 | A | Irak | Katar |
10 Ağustos 2022 - 15.00 | B | Azerbaycan | Türkiye |
12 Ağustos 2022 - 11.00 | A | Suudi Arabistan | Katar |
12 Ağustos 2022 - 13.00 | A | Fas | Irak |
12 Ağustos 2022 - 15.00 | B | İran | Azerbaycan |
13 Ağustos 2022 - 15.00 | Yarı Final | A Grubu Birincisi | B Grubu İkincisi |
13 Ağustos 2022 - 17.00 | Yarı Final | B Grubu Birincisi | A Grubu İkincisi |
14 Ağustos 2022 - 13.00 | Üçüncülük Maçı | Yarı Final Mağlubu | Yarı Final Mağlubu |
14 Ağustos 2022 - 17.00 | Final | Yarı Final Galibi | Yarı Final Galibi |
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.