1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Miraç Kandili
Miraç Kandili

Miraç Kandili

KONYA (AA) - Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Kale, Ramazan'ın müjdecisi olan üç aylardan Recep...

A+A-

KONYA (AA) - Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kale, Ramazan'ın müjdecisi olan üç aylardan Recep ayının içinde bulunduğumuzu ve insanlığın kurtuluşu için gönderilen Hz. Muhammed'in yaptığı, mukaddes ve manevi yolculuk olduğunu ifade etti.

Miraç'ın, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olduğunu belirten Kale, şunları kaydetti:

"Bu önemli günlerde çevremizle, yakınlarımızla olan bağlarımızı gözden geçirirken, kardeşliğin, barışın, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu unutmayalım. Bu mübarek günler vesilesiyle aramızdaki çekişmeleri, kırgınlıkları bir tarafa bırakıp, ülkemizin birliği, dirliği ve tüm dünyada sıkıntı çeken kardeşlerimiz için dua edelim. Miraç Kandilinin; sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyor, ilçe halkımızın ve tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyorum."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT