MİT'ten nefes kesen operasyon: PKK’nın Kandil sorumlusunu Kandil'e gömdü!

MİT'ten nefes kesen operasyon: PKK’nın Kandil sorumlusunu Kandil'e gömdü!
Terör örgütü PKK'nın Özel Güç Hücresi Kandil sorumlusu Cesur Azad kod adlı Edip Temiz, Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından yürütülen operasyonla Kandil'de etkisiz hale getirildi.

Terör örgütü PKK'nın Özel Güç Hücresi Kandil sorumlusu Cesur Azad kod adlı Edip Temiz, Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından yürütülen operasyonla etkisiz hale getirildi.

MİT, terör örgütü PKK'nın Özel Güç Hücresi Kandil sorumlusu Cesur Azad kod adlı Edip Temiz'i Irak'ın Kandil bölgesinde yürüttüğü operasyonla etkisiz hale getirdi.

Geçmiş dönemde örgütün Özel Güç hücresinde ideolojik, askeri ve teknik eğitimler alarak Irak'taki tüm alanlarda silah/mühimmat geliştiren birimlere eğitim veren terörist Edip Temiz, aynı zamanda örgütün teknik/taktik malzeme geliştirmesine yönelik AR-GE faaliyetlerini koordine eden ve örgütün yeni silah/özel taktik aparat üretimini sağlayan ekibin sorumlusuydu.

MİT'ten nefes kesen operasyon! PKK’nın Kandil sorumlusunu Kandil'e gömdü!

Yaklaşık 20 senedir örgütte faaliyet gösteren Edip Temiz, örgüt tarafından büyük önem atfedilen Zagros silahlarının geliştiricisi olması nedeniyle söz de Askeri Konsey bünyesinde de üst düzey görevde bulunuyordu.

PKK'nın üst düzey isimlerini, kurduğu yerel istihbarat ağı ile takip eden MİT, saha ajanları vasıtasıyla örgüt mensuplarının gizlilik içerisinde hareket ettiğini tespit etti.

MİT'ten nefes kesen operasyon! PKK’nın Kandil sorumlusunu Kandil'e gömdü!

BİRBİRİNDEN TAMAMEN HABERSİZ "İSTİHBARAT ŞEBEKELERİ" KULLANILDI

Sahadaki kaynaklarını belirli aralıklarla bölgeye sevk eden ve Edip Temiz'e dair istihbarat elde eden MİT, dikkat çekmemek adına bölgede bulunan ekibini de sık sık değiştirdi. Bu bağlamda kimi zaman bilinen istihbarat tekniklerinin de ötesine geçilerek, birbirinden tamamen habersiz "istihbarat şebekeleri" kullanıldı ve Edip Temiz'in faaliyetleri adım adım takip edildi.

MİT'ten nefes kesen operasyon! PKK’nın Kandil sorumlusunu Kandil'e gömdü!

OPERASYON İÇİN EN DOĞRU AN SEÇİLDİ

Uzun süre boyunca yerel istihbarat ağındaki ajanların kullanılmasıyla yeri ve konumu tespit edilen terörist Edip Temiz, özellikle MİT'in nitelikli insan kaynaklarının efektif kullanılması sonucu an be an takip edilerek operasyon için uygun şart ve koşulların oluşması beklendi.

Örgütün teknik ve altyapı çalışmalarına ağır bir darbe indirmek amacıyla en uygun olan zamanda MİT'in düğmeye basması ile operasyon başarı ile tamamlandı ve Edip Temiz etkisiz hale getirildi.

"BİZİ BİTİRECEKLER"

Nefes kesen operasyon Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi 7'li Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek veren PKK terör örgütü elebaşlarının, “AK Parti ve MHP'yi yıkmazsak bizi yok edecekler, bitirecekler" sözlerini bir kez daha akıllara getirdi.

Son dönemlerde operasyonlarını artıran MİT, bugüne kadar çok sayıda sözde örgüt sorumlusunu etkisiz hale getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.