1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. "Muhabbet Bağı" Yeniden Yorumlandı
"Muhabbet Bağı" Yeniden Yorumlandı

"Muhabbet Bağı" Yeniden Yorumlandı

Hazreti Muhammed için yazılmış, Türk Sanat Müziğinin önemli eserlerinden Sadettin Kaynak'a ait "Muhabbet bağı" ilahi albümü için yeniden yorumlandı

A+A-

İZMİR (AA) - Türk Sanat Müziğinin önemli eserlerinden Sadettin Kaynak'a ait "Muhabbet bağı" ilk kez bir ilahi albümünde yer aldı.

Eseri yeniden yorumlayan Ömer Faruk Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sadettin Kaynak'a ait "Muhabbet bağı" isimli eseri, ilk kez sözlerinin yazılma amacına uygun seslendirdiklerini söyledi.

İlahi aşkla yazılan eseri, sözlerine uygun besteyle yeniden yorumlayarak müzikseverlere sunduklarını belirten Özcan, "Albümümde, Klasik Türk Müziğine ait, özenle seçilen ilahi aşkla yazılmış eserleri, yeni nesil düzenlemeleriyle müzikseverlere sunmayı amaçladık. Dini musiki dışında görülen müzik formları olan şarkılarımız ve türkülerimizde de ilahi aşkın nağmelere döküldüğünü ortaya koymak istedik." dedi.

Özcan, çıkardığı "Sufi aşk" isimli albümünde çeşitli ilahilere yer verdiğini, ilk müzik klibini, düzenlemesini kendisinin yaptığı, sözleri Erzurumlu İbrahim Hakkı’ya ait "Hak Şerleri Hayr Eyler"e çektiklerini ifade ederek "Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e duyulan muhabbeti anlatan "Muhabbet bağı" eseri için de klip çekeceğiz." diye konuştu.


HABERE YORUM KAT