1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Musavi'den EXPO 2016'ya ziyaret
Musavi'den EXPO 2016'ya ziyaret

Musavi'den EXPO 2016'ya ziyaret

D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Musavi, Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etti

A+A-

ANTALYA (AA) - Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Seyid Ali Muhammed Musavi, EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etti.

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan açıklamaya göre, D-8 Genel Sekreteri Musavi, Genel Sekreter Yardımcısı Kazi Ziaul Hasan ile Antalya'nın Aksu ilçesindeki EXPO alanına geldi. Burada VIP binasında EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök tarafından karşılanan Musavi, Kök ile bir süre görüştü.

D-8 Genel Sekreterliği'nin EXPO 2016'ya gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade eden Kök, EXPO 2016 Antalya hakkında bilgi verdi.

Kök, sergi alanında yer alan iç mekan bahçelerinde kısa süreli katılımın mümkün olduğunu belirterek, D-8 ülkelerinin iç mekanda bahçe açabileceğini bildirdi.

Musavi de EXPO 2016 Antalya'nın doğa ve çevre açısından son derece önemli ve güzel bir proje olduğunu vurgulayarak, "Tarımsal anlamda ortak çalışmalar yürüttüğümüz bazı kuruluşlar var. Eylül sonu, ekim başı gibi düzenlemeyi planladığımız kongre ve seminerleri, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi'nde düzenleme konusunda teklifte bulunacağım." ifadesini kullandı.

D-8 Genel Sekreteri Musavi ve Genel Sekreter Yardımcısı Hasan daha sonra sergi alanında ülke bahçelerini, bitki heykellerinin bulunduğu alanı, kongre merkezi ile iç mekan bahçelerini gezdi.

Büyükelçi Kök, Musavi'ye, EXPO 2016'nın sembol çiçeği şakayık takdim etti.

HABERE YORUM KAT