1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Musevilerin Hamursuz Bayramı
Musevilerin Hamursuz Bayramı

Musevilerin Hamursuz Bayramı

Başbakan Davutoğlu:- "Barışı ve tüm inançlara saygıyı esas alan bir geleneğin mensubu olan bizler, Musevi vatandaşlarımızın da, dün olduğu gibi bugün de inanç ve kültürlerini özgürce yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz"

A+A-

ANKARA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Barışı ve tüm inançlara saygıyı esas alan bir geleneğin mensubu olan bizler, Musevi vatandaşlarımızın da, dün olduğu gibi bugün de inanç ve kültürlerini özgürce yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz." ifadesini kullandı.

Davutoğlu, Musevilerin Hamursuz Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Yahudilerin Mısır'daki esaretten kurtulup hürriyete kavuşmalarını yad ettikleri ve Musevi vatandaşların "Hamursuz" olarak isimlendirdikleri bayramlarını tebrik ettiğini belirtti.

Başbakan Davutoğlu, mesajında şunları kaydetti:

"Barışı ve tüm inançlara saygıyı esas alan bir geleneğin mensubu olan bizler, Musevi vatandaşlarımızın da, dün olduğu gibi bugün de inanç ve kültürlerini özgürce yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz. Bu düşüncelerle yüzyıllardır dostça bir arada yaşadığımız Musevi vatandaşlarımıza en içten sevgilerimi sunuyor, Hamursuz Bayramı'nın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum."

HABERE YORUM KAT