1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Nekbe'nin 68'inci yıl dönümü
Nekbe'nin 68'inci yıl dönümü

Nekbe'nin 68'inci yıl dönümü

Filistinli bir grup genç, Nekbe'nin yıl dönümüne dikkati çekmek için UNDP'nin Gazze'deki merkezini birkaç saatliğine kapattı

A+A-

GAZZE (AA) - Filistinli bir grup genç, Nekbe'nin (Büyük felaket) yıl dönümüne dikkati çekmek için Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) Gazze'deki merkezini birkaç saatliğine kapattı.

"İntifada Gençlik İttifakı Birliği"ne mensup gençler, UNDP merkezinin kapısına "gençlerin talimatıyla kapalıdır" yazan kağıtlar yapıştırdı.

Birliğin sözcüsü Halid Yazıcı yaptığı açıklamada, "Nekbe'nin yıl dönümüne dikkati çekmek ve topraklarımıza dönme hakkımızı hatırlatmak için UNDP'nin Gazze'deki merkezini kapattık." dedi.

BM'ye ve uluslararası topluma Filistin halkına yardım etmeleri çağrısında bulunan Yazıcı, " BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un Filistin davasında aktif bir duruş sergilemesini, Batı Şeria ve Gazze'deki halkın maruz kaldığı ihlalleri durdurmak için harekete geçmesini istiyoruz." diye konuştu.

Filistinliler, 14 Mayıs 1948'de İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi ve Filistinlilerin zorunlu göçe tabi tutulması nedeniyle 15 Mayıs'ı Nekbe (Büyük felaket) olarak anıyor.Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT