1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Nusaybin kahramanlarına "Anneler Günü hediyesi"
Nusaybin kahramanlarına "Anneler Günü hediyesi"

Nusaybin kahramanlarına "Anneler Günü hediyesi"

Iğdırlı kadınlar, Mardin'in Nusaybin ilçesinde terörle mücadele eden güvenlik güçlerine hazırladıkları yemekleri gönderdi

A+A-

IĞDIR (AA) - Iğdırlı kadınlar, Mardin'in Nusaybin ilçesinde terörle mücadelede görev yapan güvenlik güçlerine "Anneler Günü hediyesi" olarak gönderilmek üzere yemek hazırladı.

Iğdır Girişimci Kadınlar Derneği, AK Parti Iğdır Kadın Kolları Başkanlığı ve Iğdır Üniversitesince hayata geçirilen projeyle, Nusaybin'de terör örgütüyle mücadele eden polis ve askerler için yemekler yapıldı.

Merkezdeki Iğdır Üniversitesi Karaağaç yerleşkesinde toplanan yiyecekler ile bunları hazırlayan kadınların yazdığı mektuplar, kolilere konuldu. Bunların üzerine "Vatan size minnettardır", "Annelerden evlatlarına", "Dualarımız sizinle" şeklinde notlar yazıldı.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, yaptığı açıklamada, "anne eli değmiş" yemekleri Nusaybin'deki güvenlik güçlerine gönderdiklerini söyledi.

Anneler Günü'nün yaklaştığını belirten Yılmaz, "Onlara anne sıcaklığını hissettirmek istedik. Çünkü onlar, anneleri, eşleri, çocukları ve evlerinden uzak, canları pahasına bu vatanın birliği ve bütünlüğü için orada önemli bir görev icra ediyorlar." dedi.

Iğdır Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Bilge Alagöz ise asker ve emniyet güçlerinin, hazırlanan yemekleri "Anneler Günü hediyesi" olarak kabul etmesini istedi.

Etkinlikte, terörle mücadelede görev yapan güvenlik güçleri ve şehitler için dualar edildi.

HABERE YORUM KAT