Öğrenciler başkanını seçti

Öğrenciler başkanını seçti

KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, kendilerini iki yıl süreyle temsil edecek öğrenci konsey üyeleri için oy kullandı.

KTO Karatay Üniversitesi fuaye alanında gerçekleşen seçimlerde öğrenciler, her fakülte için ayrı ayrı belirlenmiş kabinlerde oylarını kullandı.

Demokratik bir ortamda yapılan seçim komisyonu hocalarının gözetiminde gerçekleşti.

Öğrenciler ise oylarını, okulu en iyi temsil edecek ve üniversiteye katkı sağlayacak arkadaşlarından yana kullanacaklarını kaydetti.

Ayrıca, adayların da birbirlerine olan dostça yaklaşımları herkesin takdirini kazandı. Yapılan seçimde, öğrencilerin seçtiği bölüm temsilcilerinin ardından, bölüm temsilcileri fakülte temsilcilerini, fakülte temsilcileri ise KTO Karatay Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı’nı seçti. 4 fakülte, 1 meslek yüksekokulu ve 2 enstitü müdürlüğü öğrencilerinin yaptığı seçim sonucu ise şöyle oldu: “Öğrenci Konsey Başkanı Hasan Basri Alım, Fen Bilimleri Enstitüsü Başkanı Esra Uray, Sosyal Bilimler Enstitüsü Başkanı Hasan Basri Alım, Hukuk Fakültesi Başkanı İsa Özkan, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Başkanı Faik Nükte, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Başkanı Ahmet Bostancı, Mühendislik Fakültesi Başkanı Sadrettin Sancıoğlu, Adalet Meslek Yüksekokulu Başkanı Şerife Türkmen.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.