1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Öğrenciler Hıdırellez Bahar Şenliği düzenledi
Öğrenciler Hıdırellez Bahar Şenliği düzenledi

Öğrenciler Hıdırellez Bahar Şenliği düzenledi

YOZGAT (AA) - Yozgat Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri "Hıdırellez Bahar Şenliği" düzenledi.Cumhuriyet Meydanı'ndaki...

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri "Hıdırellez Bahar Şenliği" düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki şenlikte ayrıca ihtiyaç sahibi öğrenciler için kermes açıldı. Okul Müdürü Ayşe Yaşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 Mayıs'ta düzenlemeyi planladıkları şenliği hava muhalefeti dolayısıyla bugüne ertelediklerini söyledi.

Hem şenlik hem de okulun tanıtımını yaptıklarını ifade eden Yaşar, "Okulumuzda öğrencilerimiz ve kursiyerlerimiz tarafından yıl içinde yapılan çalışmaları burada sergiliyoruz." dedi.

Her zaman sosyal ve kültürel etkinliklere önem verdiklerini belirten Yaşar, "Bundan sonra da daha bir çok etkinliğimiz olacak. Bugün ayrıca ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına bir kermes düzenledik. Kermesimize katkı sağlayan bütün velilerimize ve alışveriş yapan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Şenlikte okul folklor ekibi halk oyunları gösterileri sundu. Öğrenciler halay çekip yarışma yaptı. Programa katılanlar yakılan Hıdırellez ateşinin üzerinden atladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT