Öğretmenler Günü İkramiyesi!

Öğretmenler Günü İkramiyesi!

Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası, öğretmenlere Öğretmenler Günü İkramiyesi ödenmesini talep etti İşte o talep ve sendikanın bildirisi

 

Öğretmenler bu talep sizi ilgilendiriyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde her öğretmene bir maaşı tutarında ikramiye ödenmelidir.Bu talebimizin gündemde tutulması için bütün öğretmenlere ve akademisyenlere iş düşmektedir. Eğitimcilerin menfaatlerini düşündüğünü iddia eden diğer sendikalar da bu önerimizi dillendirmelidir. Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

Atasen olarak net talebimizdir:

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde her öğretmene bir maaşı tutarında ikramiye ödenmelidir.

Bu talebimizin gündemde tutulması için bütün öğretmenlere ve akademisyenlere iş düşmektedir. Eğitimcilerin menfaatlerini düşündüğünü iddia eden diğer sendikalar da bu önerimizi dillendirmelidir.

Devletin dört ayağı olan eğitim, sağlık, güvenlik ve adalet alanları içinde en önemlisi eğitimdir. Eğitimin uygulayıcıları olan öğretmenlere ve akademisyenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir maaşları tutarında ikramiye ödenmelidir.

Öğretmenlik ve akademisyenlik sıradan birer devlet memurluğu değildir. Maddi konular gündeme geldiğinde diğer kamu görevlilerinin öğretmen maaşlarına saldırması toplumun az gelişmişliğinin belirgin göstergelerinden biridir.

Eğitimcilerini hem maddi hem manevi yönden el üstünde tutan ülkelerin ilerleyebileceği kesin bir gerçektir. Atatürk’ün eğitimcilere ve eğitime verdiği maddi-manevi önem örnek alınmalıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı, promosyon çıkışlarıyla görüntü kurtarmaya çalışmayı bırakmalı somut işler yapmalıdır.

Eğitim topluluğu laf kalabalığından bıkmış, usanmıştır. Kutsal meslek olarak nitelenen öğretmenlik, maddi-manevi bakımdan somut biçimde güçlendirilmelidir.

ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.