1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Orman Ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman Ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman Ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

"Bazı ülkeler PKK, DEAŞ, PYD gibi terör gruplarına destek veriyorlar. Maksat Türkiye'nin önünü kesmek. 'Türkiye artık çok oluyor, sürünsün' diyorlar. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz"- "Birileri 'Müjdeler verdi de ne oluyor' diye soruyorlar. Kardeşim ya

A+A-

ADIYAMAN (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bazı ülkeler PKK, DEAŞ, PYD gibi terör gruplarına destek veriyorlar. Maksat Türkiye'nin önünü kesmek. 'Türkiye artık çok oluyor, sürünsün' diyorlar. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz" dedi.

Eroğlu, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yaptırılacak tesislerinin toplu temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Adıyaman'ın vatanına ve milletine sahip çıkan yiğit insanların mekanı olduğunu söyledi.

Adıyaman'a hizmet etmenin aynı zamanda ibadet yerine geçtiğini belirten Eroğlu, "Bizim anlayışımızda insanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır. Sizlere hizmet etmek, bizlerin mutluluk vesilesidir. Sizlerden aldığımız pozitif bakışlar, bizi dinlendiriyor." ifadesini kullandı.

Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine daha fazla çalışma talimatı verdiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bundan sonra işlerin çok daha hızlı gitmesini istedi. Tüm bakanlardan 180 günlük program istedi. Bizlere bir hedef verdi. Bizler de o kapsamda çalışmalara başladık. Bakın herkes tatil yapıyor, bizde tatil yok. Cumartesi, pazar diye bir şey yok. Türkiye'nin tüm illerini dolaşıyoruz. Çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Çünkü kaybedecek zamanımız yok. Sizlere hizmet etmemiz lazım. Bazı ülkeler ise PKK, DEAŞ, PYD gibi terör gruplarına destek veriyorlar. Maksat Türkiye'nin önünü kesmek. 'Türkiye artık çok oluyor, sürünsün' diyorlar. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz. Birileri 'Müjdeler verdi de ne oluyor' diye soruyorlar. Kardeşim yaptık, yapıyoruz. Başladığımız çalışmaları bitiriyoruz. Cumhurbaşkanımız, 'Yapacağınız işlerin sözünü verin, yapamayacaksanız vermeyin' diyor. Biz de bu destur ile çalışıyoruz."

Nemrut Dağı'nın tanıtımı konusunda projeleri bulunduğunu bildiren Veysel Eroğlu, "Adıyaman'da muhteşem güzellikler var. Adıyaman, sadece bademiyle değil tabiat güzellikleriyle de ön planda. Bu konuda arkadaşlarımız çalışıyor. Biz Adıyaman için ne istediysek Sayın Cumhurbaşkanımız fazlasıyla verdi. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, DSİ Genel Müdürlüğünce yaptırılacak, aralarında Akçalı 1 ve 2 göletleri, Sincik Arı Konak Göleti ve Sulaması ile dere ıslah projelerinin de bulunduğu 84 milyon lira değerindeki 8 tesisin temeli atıldı. Programda, orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtıldı.

Törene, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat ile AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez de katıldı.HABERE YORUM KAT