Ortadoğulu turiste "Bir tane İstanbul var" sloganıyla davet

Ortadoğulu turiste "Bir tane İstanbul var" sloganıyla davet

İTO, 86 ülkenin katılımıyla bugün açılan Ortadoğu'nun en büyük turizm fuarı Arabian Travel Market'te "'There is only one İstanbul (Bir tane İstanbul var)" sloganıyla tanıtım başlattı. - İTO Başkanı Çağlar:- "2016'nın ilk üç ayında İstanbul'a gelen yabancı

İSTANBUL (AA) - İstanbul Ticaret Odası (İTO), 86 ülkenin katılımıyla bugün açılan Ortadoğu'nun en büyük turizm fuarı Arabian Travel Market'te "'There is only one İstanbul (Bir tane İstanbul var)" sloganıyla tanıtım başlattı.

İTO'dan yapılan açıklamaya göre, seyahat endüstrisinin Ortadoğu'daki en büyük buluşmalarından biri olan Arabian Travel Market (ATM) Fuarı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ekonomi başkenti Dubai'de bugün kapılarını açtı.

Odanın bu yıl özel bir standla katıldığı, 86 ülkenin turizm ve seyahat profesyonellerini buluşturan, 4 gün sürecek etkinlikte 2 bin 800 ürün ve destinasyon 26 bin seyahat profesyoneline tanıtılıyor.

İTO, ATM Dubai'de ilk kez bu yıl 85 metrekare büyüklüğünde bir İstanbul standı açtı. Fuar alanının girişinde ve içindeki reklam alanlarını kiralayan İTO, ziyaretçileri "There is only one İstanbul (Bir tane İstanbul var)" sloganı ile karşılıyor.


- Fuar, kritik bir döneme denk geldi


Açıklamada görüşlerine yer verilen İTO Başkanı İbrahim Çağlar, fuarın bu yıl turizmde kritik bir döneme denk geldiğini belirterek, "Rus turist sayısı 2016'nın ilk üç ayında yüzde 51 geriledi. Rusya'yı ikame edebilecek en önemli pazarlardan biri Ortadoğu" ifadelerini kullandı.

İstanbul'a bu yılın ilk 3 ayında toplam 2 milyon 149 bin turist geldiğini bildiren Çağlar, "Ortadoğu ülkelerinden ilk çeyrekte misafir ettiğimiz turist sayısı 420 bini geçti. 2016'nın ilk üç ayında İstanbul'a gelen yabancı ziyaretçiler içinde Ortadoğulu turistlerin oranı yüzde 19,6'yı buldu. Her beş yabancı misafirimizden biri Ortadoğu ülkelerinden geldi" bilgisini verdi.

Çağlar, İstanbul'a gelen yabancı ziyaretçiler içinde 2011 yılında yüzde 11 olan Ortadoğulu turist oranının da 2015'te yüzde 20'nin üzerine çıktığını aktardı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.