1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Osmaniye'de çim hokeyi şampiyonası yapıldı
Osmaniye'de çim hokeyi şampiyonası yapıldı

Osmaniye'de çim hokeyi şampiyonası yapıldı

İlk kez düzenlenen U16 hokey 5S Kız-Erkek Çim Hokeyi Türkiye şampiyonluğu maçları Osmaniye'de tamamlandı.

A+A-

Osmaniye’de Fakıuşağı Mahallesi’ndeki sentetik sahada, Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen müsabakalara İstanbul, Gaziantep, Kahramanmaraş, Osmaniye, Amasya, Diyarbakır ile Konya'daki 8 erkek ve 8 kız takımı katıldı. Müsabakalar sonunda erkeklerde Osmaniye Tempo 80 şampiyonluğu elde ederken, ikinci Diyarbakır Peyas, üçüncü Konya Selçuklu Belediyesi oldu. 
Kızlarda ise Gaziantep Nizip Gençlik şampiyon olurken, ikinciliği Gaziantep Dorukspor, üçüncülüğü de Gaziantep Nizip Halk Eğitim Merkezi elde etti.
Hokey Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Yücel Erdoğan, kupa töreninde yaptığı açıklamada, standartlara uygun iki hokey sahası olduğunu ve bunlardan bir tanesinin Osmaniye’de olduğunu söyledi. Erdoğan, “Hokey Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen U16 şampiyonasına ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz. Maçlar centilmence ve çekişmeli geçti. Bu sebeple sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Buradaki maçlarda performansıyla dikkat çeken sporcular milli takıma seçilme şansına sahip olacak. Standartlara uygun iki sahadan birisi Osmaniye’de. Bu durumdan dolayı da milli takım kamplarımızın da Osmaniye’de yapılmasını arzuluyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından kız ve erkeklerde dereceye giren takımlara kupa, sporculara madalya verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT