1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. PALETDER'den "Çocuk Hakları Haftası" etkinlikleri
PALETDER'den "Çocuk Hakları Haftası" etkinlikleri

PALETDER'den "Çocuk Hakları Haftası" etkinlikleri

İSTANBUL (AA) - Palet Kültür ve Sanat Eğitim Derneği (PALETDER) tarafından düzenlenen "Çocuk Hakları Haftası" etkinlikleri başladı.PALETDER'in "Uyandırma...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Palet Kültür ve Sanat Eğitim Derneği (PALETDER) tarafından düzenlenen "Çocuk Hakları Haftası" etkinlikleri başladı.

PALETDER'in "Uyandırma Servisi: Günaydın" konseptiyle bu yıl 4.'sünü gerçekleştirdiği "İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali" kapsamında, çocuk hakları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen "Çocuk Hakları Haftası" etkinliklerinin açılışı, İsveç'in İstanbul Başkonsolosu Jens Odlander, Bienal'in sanat danışmanlarından Leyla Sakpınar ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın katılımıyla yapıldı.

Etkinlikte, çocuklara ve ebeveynlerine yönelik birçok özel atölye çalışması gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında yarın Şişecam'la "Cam Atölyesi", Uğur Kaya ile "Edebiyat Konulu Atölye", Ümit Kenan Yavuz ile "Akıllı Oyunlar Kütüphanesi", Mine Göl Güven ile yetişkinlere yönelik "Zor Zamanlarda Çocuğun Oyun Oynama Hakkı", Biriz Derneği ile çocuklara ve yetişkinlere yönelik "Harekete Yön Vereni Bul", Enis ve Güher Ergün'den "Geri Dönüşüm Atölyesi" yapılacak.

Etkinlikler, Antrepo 1 ve Mustafa Kemal Kültür Merkezi (MKM) Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi'nde 8 Mayıs'a kadar sürecek.


HABERE YORUM KAT