Pandemi Süreci Sağlık Yatırımlarını Etkilemedi

Pandemi Süreci Sağlık Yatırımlarını Etkilemedi

Konya il merkezi ve ilçelerinde 1.basamak sağlık hizmetleri sunan binaların yenilenmesi için çalışmalar devam ediyor.

Konya il merkezi ve ilçelerinde 1.basamak sağlık hizmetleri sunan binaların yenilenmesi için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Karatay ve Meram ilçelerinde inşaatı devam eden 12 ve 24 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının yer alacağı binalarda incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Covid-19 salgınına rağmen inşaatların tamamlanma aşamasına geldiğini ifade etti.

Nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek için kaliteli sağlık alt yapısına sahip olunması gerektiğine dikkati çeken Prof. Dr. Koç, “Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm çabamız halkımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaktır. Göreve geldiğimiz günden itibaren, ilimizin ihtiyaç duyduğu alt yapı yatırımlarına ağırlık verdik. İlimize bağlı tüm ilçelerimizde planlanan sağlık yatırımlarımıza pandemi sürecinde de hız kesmeden devam ettik” dedi.

g4g.png

12 ve 24 Nolu ASM ve 112 ASHİ bina inşaat temellerinin 2020 yılı içerisinde atıldığını, bu dönemde yaşanan pandemi salgınına rağmen inşaatların hiçbir aksamaya uğramadan hızlı bir şekilde ilerlediğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Sağlık Bakanlığımızın, belediyelerimizin ve hayırseverlerimizin de verdiği destekle birinci basamak sağlık hizmeti sunduğumuz binalarda istediğimiz standartlara en kısa sürede ulaşacağız” dedi.

g5g.png

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARI FEDAKÂRCA HİZMET EDİYOR’

12 ve 24 Nolu ASM inşaatların tamamlanması sürecinde geçici olarak taşındıkları binalarda vatandaşlara zor şartlar altında sağlık hizmeti sunmaya devam eden 12 Nolu Uluırmak ile 24 Nolu Alpaslan Aile Sağlığı Merkezlerinde de incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç ve beraberindekiler, görev başındaki aile hekimleri ve sağlık çalışanları ile sohbet ederek sıkıntılarını dinlediler. 51 Nolu Karakulak ASM’ni de ziyaret eden Prof. Dr. Koç ve beraberindeki heyet burada görev yapan sağlık çalışanları ile de istişarelerde bulundular. Sağlık çalışanlarının her türlü zorluğa rağmen görevini eksiksiz olarak yerine getirdiğini belirten Prof. Dr. Koç, “Pandemi sürecinde 24 saat aralıksız olarak fedakârca hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

Ziyaretlerde İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç’a, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Hasan Çiftci, Başkan Yardımcıları Dr. Abdullah Özüdoğru ve Uz. Dr. Engin Dinç ile kurum mimar ve mühendisleri de eşlik ettiler.

g6g.png

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.