1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri
Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri

Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri

BTSO öncülüğünde Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'ne hareket kazandırılması için başlatılan etkinlikler kapsamında bir haftada 2 milyon 200 bin liralık alışverişler karşılığında tüketicilere 22 bin çekiliş kuponu verildi- 22 Mayıs'ta sona erecek kampanyanın

A+A-

BURSA (AA) - Bursa'da, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nde alışverişlerin daha da canlandırılması amacıyla yürütülen Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri'nde, bir haftada 2 milyon 200 bin liralık alışverişler karşılığında onar otomobil, dizüstü bilgisayar ve akıllı cep telefonu hediye edilecek kampanya için tüketicilere 22 bin çekiliş kuponu dağıtıldı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasından (BTSO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Oda Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve beraberindekiler, tarihi çarşı esnafına ziyarette bulundu.

Burkay, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi, Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliğinin destekleriyle süren etkinlikler kapsamında tüketicilere bölgedeki anlaşmalı iş yerlerinden 100 liralık her alışverişi karşılığında bir çekiliş bileti verildiğini bildirdi.

Kampanyanın 22 Mayıs'ta sona ereceğini belirten Burkay, çekilişle onar otomobil, dizüstü bilgisayar ve akıllı cep telefonu hediye edileceğini aktardı.

Tüketicilerin, alışveriş için 3 bin 500 iş yeri ve 25 bin çalışanın bulunduğu bölgeye adeta akın ettiğini vurgulayan Burkay, "Etkinliğimize yoğun katılım gösteren vatandaşlarımız, bir hafta gibi bir sürede gerçekleştirdikleri 2 milyon 200 bin liralık alışverişle kampanyamıza katıldı. Bu vatandaşlarımıza 22 bin çekiliş kuponu dağıtıldı. Alışveriş için tarihi çarşımızı seçerek etkinliğimize katılım sağlayan tüm tüketicilerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

- Kültür ve sanat etkinlikleri ilgi görüyor

"Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri" kapsamında Geyve Han önünde kültürel ve sanatsal etkinlikler de yapılıyor.

Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) tarafından ebru, ipek halı ve geleneksel el sanatları hakkında uygulamalar gösterildi. İllüzyonist Abdullah Akpınar'ın gösterisi de ilgi gördü.

Etkinliğin sona ereceği 22 Mayıs'a kadar hat, tezhip, ebru ve koza atölyesi, Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası konseri ve Karagöz Halk Dansları Topluluğu gösterisine de yer verilecek. Belirlenecek iki günde ise Bursaspor Kulübünün Bursastore Tırı'ndaki ürünler özel indirimlerle satışa sunulacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT