Pazarcı; 'Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük mirastır'

Pazarcı; 'Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük mirastır'

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı, Cumhuriyet yönetiminin Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu..

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı, Cumhuriyet yönetiminin Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu söyledi.  

Özgür Pazarcı Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında şunları dile getirdi: “19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadele'yi başlatıp 29 Ekim 1923 tarihinde de ‘Türk Milletinin karakterine ve âdetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhuriyet'te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Halk, kendi kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanır. Bu yönetimde yurttaşların seçme ve seçilme hakkı vardır. Devlet yönetimi; sınıfların, kişilerin ailelerin, bir zümrenin eline bırakılamaz;  milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü Cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Cumhuriyet'in en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Bu vesileyle Konya'da eğitimin her kademesinde modern ve üst düzey eğitim veren Yöntem Eğitim Kurumları olarak aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimizle  kutluyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.