1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. "Pehlivan-ElekTrak" Saraybosna'da tanıtıldı
"Pehlivan-ElekTrak" Saraybosna'da tanıtıldı

"Pehlivan-ElekTrak" Saraybosna'da tanıtıldı

SARAYBOSNA (AA) - Trakya Üniversitesi Tasarım Proje Topluluğu öğrencilerinin oluşturduğu Pehlivan Solar Team üyeleri tarafından geliştirilen "Pehlivan-ElekTrak"...

A+A-

SARAYBOSNA (AA) - Trakya Üniversitesi Tasarım Proje Topluluğu öğrencilerinin oluşturduğu Pehlivan Solar Team üyeleri tarafından geliştirilen "Pehlivan-ElekTrak" isimli elektrikli araç, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da tanıtıldı.

Başkentteki Başçarşı Meydanı'nda gerçekleşen tanıtıma, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay ve çok sayıda Saraybosnalı katıldı.

Pehlivan Solar Team kaptanı Yunus Emre Kukut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elektrikli araç "Pehlivan-ElekTrak" ile 9 Nisan'da Edirne'den yola çıktıklarını ifade ederek, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya ve Sırbistan üzerinden Bosna Hersek'e geldiklerini söyledi.

Aracın şimdiki 3 kilovat saatlik bataryası ile 120 kilometre menzile sahip olduğunu belirten Kukut, "120 kilometrelik menzili 75 kuruşa şarj ediyoruz. Aracımızı tasarlarken otomobil konseptinde olmasına dikkat ettik. Ülkemizde yavaş yavaş adımları atılan yerli otomobil projesine altyapı oluşturmak için bu çalışmaları yapıyoruz." dedi.

Kukut, aracın ilgi çekici ve pazarlanabilir şekilde tasarlandığını sözlerine ekledi.

Pehlivan Solar Team, dört tekerlekli ve iki kişilik bir otomobil olan "Pehlivan-ElekTrak" adlı aracın tasarımına 2015 yılında başladı. Pehlivan Team tarafından tasarlanıp üretilen elektrikli aracın gövdesi karbon kompozitten oluşmakta ve ağırlığı 240 kilogram.

"Pehlivan-ElekTrak" Saraybosna'da tanıtıldı

"Pehlivan-ElekTrak" Saraybosna'da tanıtıldı

HABERE YORUM KAT