1. HABERLER

  2. RAMAZAN

  3. Ramazanda da gözbebeği
Ramazanda da gözbebeği

Ramazanda da gözbebeği

Hiçbir dönemde cazibesini yitirmeyen Kadınlar Pazarı, büyük AVM’lerin saltanat sürdüğü bu dönemde de revaçta. Ramazan ayında da halkın vazgeçilmez alışveriş noktası Kadınlar Pazarı ve çevresinde her bütçeye uygun alışveriş imkanı var

A+A-

RAMAZAN’IN BEREKETİ BİR BAŞKA

Konya’nın markalarından Kadınlar Pazarı (Gadınlar Bazarı/ Melike Hatun Çarşısı) yaklaşık bir asırdır şehrin alışverişine yön veriyor. Cazibesini hiç yitirmeyen Kadınlar Pazarı, AVM’lerin saltanat sürdüğü bu dönemde de yine gözde. Bölgede Ramazan ayında özellikle iftar öncesinde yoğun bir alışveriş heyecanı yaşanıyor. Sebzesinden meyvesine, peynirinden etine, tavuğundan balığına kadar onlarca farklı çeşidin bir arada buluştuğu Kadınlar Pazarı’nda indirim ve Ramazan bereketi var.

ORUCA RAĞMEN YOĞUN TEMPO

Oruç tutmalarına rağmen sabahın erken saatlerinde tezgâhlarını süsleyen pazar çalışanları yoğun geçen gün temposunda hem sıcakla hem de 17 saatlik orucun sabrını yaşıyor.  Bu sabrı yaşayan emekçiler, “Senelerdir bu pazarda yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Ramazan ayını, Ramazan kültürünü en etkili olarak bu pazarda sattıklarımızla yaşatıyoruz. Ramazanın bereketi bir başka oluyoruz, yoruluyoruz ama Allah sabrını veriyor. Sebze meyvenin bol dolduğu bu dönemde satışlarımız çok iyi” diyorlar. (Dilhan Türker)

HABERE YORUM KAT