1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Roket mermisi isabet eden cami restore edilecek
Roket mermisi isabet eden cami restore edilecek

Roket mermisi isabet eden cami restore edilecek

Kilis Müftüsü Karatepe, Suriye'den atılan roket mermisi nedeniyle hasar oluşan 450 yıllık Canbolat Tekye Camisi'nde incelemelerde bulundu

A+A-

KİLİS (AA) - Kilis Müftüsü Mahmut Karatepe, Suriye'den atılan roket mermisinin isabet ettiği 450 yıllık Canbolat Tekye Camisi'nin restore edileceğini söyledi.

Tarihi camide incelemelerde bulunan Karatepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte yaşanan olayların son bulmasını temenni etti.

Roket nedeniyle hasar oluşan caminin en kısa zamanda ibadete açılacağını vurgulayan Karatepe, şöyle konuştu:

"Bu belayı, afeti ve saldırıyı hep birlikte defedeceğiz. Sağduyuyu elden bırakmayacağız. Acılarımızı yaralarımızı birlikte saracağız. Allah kimseye devletsizliği yaşatmasın. Allah ülkemizi tökezletmesin. Suriye'den atılan roket mermisinin isabet ettiği cami restore edilecek. Vakfılar Bölge Müdürülüğü tarafından yürütülen ihale aşaması son aşamaya gelmişti. Bu olaydan sonra acilen restore işlemleri başlayacak. Bir an önce tadilata başlanılacak. Restorasyon işlemleri bittikten sonra güzel eser ibadete açılacak.''

Karatepe, camide oluşan tahribatın yetkili birimlerce tespit edildiğini dile getirdi.

Olayda, camide Kur'an okuyan bir kişinin yaralandığını hatırlatan Karatepe, "Namaz saatinde atılmış olsaydı çok büyük bir faciaya yol açabilirdi. Yaşanan acı olaylarda hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara acil şifa diliyorum.'' diye konuştu.

Roket mermisi isabet eden cami restore edilecek

Roket mermisi isabet eden cami restore edilecek

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT