1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öztek:
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öztek:

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öztek:

"Kilis'e atılan roketleri ve burada şehit olan 21 insanımızı da Suriye olayları kapsamında ele almamız gerekmektedir. Sorun büyüktür, insanlarımız daha fazla mağdur olmadan sorunun çözülmesi gerekmektedir''

A+A-

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek, "Kilis'e atılan roketleri ve burada şehit olan 21 insanımızı da Suriye olayları kapsamında ele almamız gerekmektedir. Sorun büyüktür, insanlarımız daha fazla mağdur olmadan sorunun çözülmesi gerekmektedir.'' dedi.

Öztek, partisinin Edirne İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin dış politikada çözülmesi gerek en önemli sorununun Suriye meselesi olduğunu söyledi.

Yaklaşık 5 yıldır Suriye'de yaşanan iç savaşın Türkiye'yi rahatsız ettiğini vurgulayan Öztek, orada yaşayan insanların feryatlarının Türk milletinin duyarlı evlatlarını üzdüğünü belirtti.

Ülkedeki iç savaş nedeniyle ölen Suriyeli sayısının 380 bini aştığını dile getiren Öztek, konuşmasına şöyle devam etti:

''Suriye'den gelen sığınmacı sayısı 2,5 milyonu aştı. Avrupa olayla fazla ilgilenmiyordu, ne zamanki sığınmacılar Avrupa'ya gitmeye başladı, o zaman konuya eğildi ve Türkiye'ye 3 milyar avro yardım edeceklerini açıkladı. Ama şimdiye kadar doğru dürüst yardım gelmedi. Kilis'e atılan roketleri ve burada şehit olan 21 insanımızı da Suriye olayları kapsamında ele almamız gerekmektedir. Sorun büyüktür, insanlarımız daha fazla mağdur olmadan sorunun çözülmesi gerekmektedir.''

Öztek, ABD önderliğindeki koalisyon güçlerinin, Rusya ile DAEŞ'le mücadele adı altında Suriye'nin mağdur ve mazlum halkını bombaladığını ileri sürdü.

Türkiye'nin ekonomik sıkıntılar yaşadığını öne süren Öztek, işsizliğin en büyük sosyal sorun haline geldiğini savundu.
HABERE YORUM KAT