Sağlık-Sen; Mücadelemizi Her Alanda Kararlılıkla Sürdürüyoruz

Sağlık-Sen; Mücadelemizi Her Alanda Kararlılıkla Sürdürüyoruz

Sağlık-Sen 6. Dönem Genişletilmiş 5. Başkanlar Kurulu Toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı.

Sağlık-Sen 6. Dönem Genişletilmiş 5. Başkanlar Kurulu Toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı. Memur-Sen Genel Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konya Şube Başkanı Dr Ahmet Uzunay,  Sağlık-Sen Şube başkanları ve şube yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık-Sen teşkilatlarının sağlık çalışanlarının sorunlarına karşı yoğun mücadele verdiğini söyledi. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının en ön safta yer aldığını dile getiren Yalçın, “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Devlet sağlık çalışanlarımızın verdiği emeği görmeli. Bu emeğin karşılığı için adım atmaktan geri durmamalı” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının en can yakan sorununun döner sermaye sistemi olduğunu söyleyen Yalçın, “Fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarımızın döner sermaye mağduriyeti giderilmeli, ek ödemeler genel bütçeden ödenmeli. İş yükü azalmalı, istihdam artırılmalı. Sağlık çalışanlarımızın yıllık izinleri yanmamalı. Kreş sorunu artık çözüme kavuşturulmalı. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlar Genel Sağlık Sigortasının dışına çıkarılmalı ki sağlık çalışanlarının önemini anlasın. Sağlık çalışanlarımızın sorunları ve talepleri acilen çözülmeli” ifadelerini kullandı.

saglik-sen-3.jpg

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ise Sağlık-Sen’in üye sayısını artırdığına vurgu yaparak şube başkanlarına, şube yöneticilerine, temsilcilere ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Yaşanan sorunlara karşı bilimsel çalışmalar yaptıklarını kaydeden Durmuş, sorunların çözümü için hem sahada hem de masada mücadele ettiklerini belirtti.

Döner sermaye adaletsizliğinin çalışma barışına zarar verdiğini ve hakkaniyetten uzak bir sistem olduğunu söyleyen Durmuş, “Sağlık çalışanlarının en büyük problemlerinden biri olan döner sermaye adaletsizliğinin çözümüne katkı sunabilmek amacıyla ‘Ek Ödeme Model Önerisi’nin tartışıldığı çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay sonrası yapılan düzenlemelerle ek ödeme sorunlarına yönelik çözüm odaklı, hakkaniyetli bir model geliştirdik. Çalıştay sonucunda ortaya koyduğumuz model önerisini Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi yetkili merciiler ile paylaştık. Çalışanlarımızın bu can yakan sorunun çözülmesi için mücadelemizi her alanda sürdürüyoruz” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının döner sermaye adaletsizliği dışında da birçok sorunla boğuştuğunu dile getiren Durmuş,  "Sağlık çalışanlarımızın birçok sorununun çözüme kavuşturulması ve rahat bir nefes alması için durmadan çalışıyoruz. Sendikal mücadeleyi her alanda sürdürüyoruz ve sonuç alacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay; Sağlık-Sen 6. Dönem Genişletilmiş 5. Başkanlar Kurulu Toplantısı olumlu bir hava içerisinde video konferans şeklinde gerçekleştirilmiştir.. Sağlık çalışanlarının sorunları tek tek masaya yatırılmış ve cevapları aranmıştır. Sağlık-Sen olarak mücadelemizi her alanda kararlılıkla sürdürüyoruz.”dedi

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.