1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Samsunspor'da yeni stadının yapımı sürüyor
Samsunspor'da yeni stadının yapımı sürüyor

Samsunspor'da yeni stadının yapımı sürüyor

TOKİ tarafından yapılan 33 bin 919 kişilik stadı koltuk renkleri taraftarların oyuyla belirlendi - Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Taraftarların tercihi doğrultusunda gereken yapılacak"

A+A-

SAMSUN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından TOKİ'ye yaptırılan 33 bin 919 kişilik Samsunspor'un yeni stadının koltuk renkleri, taraftarların oylarıyla belirlendi.

Samsunspor Kulübü'nün internet sitesinde yapılan ankete 21 bin taraftar oy verdi. "Kırmızı, kırmızı-beyaz ve şelale" renkleri oylamaya sunulurken, 15 bin 767 kişi koltukların kırmızı olması yönünde oy kullandı. Ankette 3369 taraftar kırmızı-beyaz rengini seçerken, 1559 kişi ise şelale seçeneğini tercih etti.

Anket çalışmasının sona ermesi ve renklerin belirlenmesi üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, ankete katılan taraftarlara teşekkür etti.

Bakan Kılıç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ankete yüksek katılımlarından dolayı taraftarlara teşekkür ederim. Katılımın yüksek olması Samsunluların kendi takımına sahip çıktığının güzel bir örneği olmuştur. Samsunspor'un yeni stadyumda elde edeceği başarılarla taraftarlarını mutlu edeceğine inanıyorum. Taraftarın tercihi bizim için çok önemlidir. Tercih doğrultusunda gerekenler yapılacak."

HABERE YORUM KAT