1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Savaş yatağa mahkum etti
Savaş yatağa mahkum etti

Savaş yatağa mahkum etti

Esed güçlerinin saldırısı sırasında kolundan ve ayağından yaralanarak felç kalan ÖSO askeri Sengeri, tüm zorluklara rağmen hayata tutunmaya çalışıyor

A+A-

HATAY (AA) - Suriye'de rejim güçlerinin saldırısında kolundan ve ayağından yaralandıktan sonra felç kalarak yatağa mahkum olan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askeri 47 yaşındaki Fuat Sengeri, tüm zorluklara rağmen hayata tutunma mücadelesi veriyor.

Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'nda 1,5 yıl önce bulunduğu köyü korurken Esed güçlerinin düzenlediği saldırıda yaralanan ve tedavisi için Hatay'a getirilen Sengeri, ailesiyle birlikte kendi imkanlarıyla kiraladıkları evde yaşam mücadelesi veriyorlar.

Sengeri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antakya'da eşi ve 6 çocuğuyla birlikte zor şartlar içinde yaşadıklarını, kendilerine uzanacak yardım elini beklediklerini belirtti.

Evinin kira, elektrik ve su gibi ödemelerini yapamadığını anlatan Sengeri, şöyle devam etti:

"Türkmendağı'nda 1,5 yıl önce Esed güçlerinin bulunduğumuz köye yaklaştığı haberini alınca silah arkadaşlarımla birlikte yola çıktık. Rejim güçlerinin olduğu yeri tespit ettik ve gözlem yapamaya başladık. Tam bu sırada tanklardan olduğumuz yere ateş açılmaya başlandı. Bir tank mermisi bulunduğumuz yere düştü. O anda kolumdan ve ayağımdan ağır şekilde yaralandım. Saldırıda yanımda bulunan iki arkadaşım da şehit oldu. Saldırıda yara almadan kurtulan arkadaşlarım beni bölgede bulunan Yamadı Hastanesine götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından tedavi için beni sınırda bulunan ambulansla Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine gönderdiler ve burada ameliyat edildim. Ameliyat sonrası sol kolum ve ayağım felç kaldı. Çok zor durumdayız. Evde olan 18 yaşındaki oğlum iş buldukça çalışıyor ve onun kazandığıyla geçinmeye çalışıyoruz."

Sengeri, iki kızının eşlerinin de 1 ay önce Esed güçlerinin saldırısında hayatlarını kaybettiğini, dul kalan kızlarının da kendileriyle aynı evde kaldığını sözlerine ekledi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT