1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şehit yüzbaşının ailesi Konya'da yaşıyordu
Şehit yüzbaşının ailesi Konya'da yaşıyordu

Şehit yüzbaşının ailesi Konya'da yaşıyordu

Mardin’in Nusaybin ilçesinde operasyon sürerken bir asker şehit oldu.

A+A-

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca müşterek yürütülen operasyonda, teröristlerle çıkan çatışmada, Jandarma Yüzbaşı Alper Kalem (36) şehit oldu.


AİLESİ KONYA'DA YAŞIYORDU

Bir süre önce Konya'da görev yapan ve daha sonra tayin olduğu Kayseri'den Mardin'in Nusaybin İlçesine geçici olarak görevlendirilen Amasyalı şehit yüzbaşı Alper Kalem'in eşi ve 2 çocuğunun Konya'da yaşadığı öğrenildi.

BABA OCAĞINDA YAS VAR

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki terör operasyonunda şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Alper Kalem'in Amasya'daki baba ocağında büyük üzüntü yaşanıyor.

Bahçeleriçi Mahallesi'nde yaşayan baba emekli Astsubay Mehmet Ali (52) ile anne Sevim Kalem'e (50) acı haber askeri yetkililer tarafından verildi.

Olayın duyulması üzerine şehidin baba ocağı ile evin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı.

Elif Kalem (35) ile evli olan şehidin 10 yaşında Ilgın ve 6 aylık Almina isminde iki kız çocuğu bulunuyor. Kayseri 1'inci Komando Tugay Komutanlığında çalışan Yüzbaşı Kalem'in geçici görevle Nusaybin'e gittiği öğrenildi.

Ayakta durmakta güçlük çeken baba Mehmet Ali Kalem, "Oğlum imanlı, Kuranlı bir evlattı, keşke bende onun gibi şehit olabilsem." dedi.

Nusaybin'de, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca müşterek yürütülen operasyonda, teröristlerle çıkan çatışmada, Jandarma Yüzbaşı Alper Kalem (36) şehit olmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT