1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. SELÇUKLU KONGRE MERKEZİNDE YENİ DÖNEM BAŞLADI
SELÇUKLU KONGRE MERKEZİNDE YENİ DÖNEM BAŞLADI

SELÇUKLU KONGRE MERKEZİNDE YENİ DÖNEM BAŞLADI

Şehrimizin güzide kültür mekanlarından Selçuklu Kongre Merkezi, yeni dönemde müzik, sinema ve daha pek çok alanda sanatseverlerle buluşacak

A+A-

YULİ

Selçuklu Kongre Merkezi’nde yarın saat 20.30’da ‘Yuli’ adlı film gösterilecek. Kübalı ünlü dansçı Carlos Acosta’nın hayatını aktaran Yuli, bir yanıyla da hiç istekli olmayan bir çocuğun dansçı oluş hikâyesini anlatıyor. Sokaklarda zaman geçirmeye alışkın, hür ruhlu Yuli’deki yeteneği sezen babası, çocuğu zorla Küba Ulusal Dans Okuluna yazdırıyor. Zaman geçtikçe Yuli de kendi içindeki sese kulak veriyor. Afrika tanrısı Ogun’un oğlunun adını taşıyan Yuli, tabuları yıkarak Londra Kraliyet Balesi gibi saygın kurumlarda sahneye çıkan ilk siyah balet oluyor. İspanyol yönetmen Icíar Bollaín’in Ken Loach’un efsane senaristi Paul Laverty tarafından yazılan senaryodan uyarladığı ve Carlos Acosta’nın kendini canlandırdığı Yuli sanat, kökenler, fedakârlık, cesaret, aile ve azim hakkında hareketli, renkli ve güçlü bir film.

Yönetmen: Icíar Bollaín Oyuncular: Carlos Acosta, Santiago Alfonso, Keyvin Martínez
Ülke: İspanya, Küba, Birleşik Krallık, Almanya Yapım: Andrea Calderwood, Juan Gordon

FOTOĞRAF SERGİSİ

Selçuklu Fotoğraf Sergisi, sanat severlerle buluşuyor. Selçuklu’nun doğal güzellikleri ve sosyal yaşamdaki zenginlikleri fotoğraf sevgisi taşıyan insanların objektifi ile buluştu. Selçuklu Belediye’sinin belli bölgelerinde çekilmiş fotoğraflardan oluşan Selçuklu Fotoğraf Sergisi, 17 Ağustos-16 Eylül 2019 tarihleri arasında 13:00-18:00 saatleri içerisinde SKM' de sanatseverleri bekliyor.

HABERE YORUM KAT