OTİZMLİ ÇOCUKLARIN MUTLU YUVASI
Selçuklu Belediyesi tarafından Türkiye’de bir ilk olan ve faaliyetlerini Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) adıyla sürdüren Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’ne ilgi her geçen gün artıyor.
Selçuklu Belediyesi’nin, otizmli bireylerin eğitimi için Yazır Mahallesinde geçtiğimiz yıl ağustos ayında hizmete giren Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE), otizmli bireylere ve ailelerine umut ışığı olmaya devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, Konya ve çevre illerden büyük ilgi görüyor. 52 adet otizmli öğrenciye spor eğitimleri, spor salonlarında, yüzme havuzlarında hidro terapi eğitimi ve binicilikte de hipo terapi eğitimi alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Derslerin bire bir yapıldığı eğitimlerde aileler de bu sayede birbirleriyle tanışma fırsatı buluyor. Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, aynı zamanda otizm alanında yapılan Türkiye’nin en kapsamlı eğitim merkezi durumunda bulunuyor. Otizmli bireylerin eğitimi yaz ayları da dâhil yılın 12 ayında devam ediyor.