Selçuklu Teknik Lise'de Bilim Fuarı

Selçuklu Teknik Lise'de Bilim Fuarı
 Editör
Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilim, üretim, sosyal ve kültürel alandaki çalışmalarıyla göz doldurmaya devam ediyor

Çağımız teknoloji çağı, hız çağı. Çağa ayak uyduramayanlar yaşadığı zamanın ve diğer milletlerin gerisinde kalmaya mahkûm. Ülkemiz de devletin en üst kademelerinden okullara kadar bu kulvarda çalışmaya, projeler üretmeye devam ediyor.

Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de bu alanda çalışmalarıyla göz dolduran, ülke ekonomisine ve üretimine önemli katkılar sunan bir okul olma yolunda ilerliyor.

teknik-lise-2.jpg

Okulun yeni projelerinden biri de 4006 Tübitak Bilim Fuarını Destekleme Programı.

5c0ce4e6-d1a8-4e68-98f0-d7c413030185.jpg

''PROJE, ÜÇ KATEGORİDEN OLUŞUYOR''

Okulun Bilişim teknolojileri öğretmenlerinden Hüseyin Acar’ın koordinatörlüğünde Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 A Bilim Fuarı yirmi proje ve 18 öğretmenin danışmanlığında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Acar, proje hakkında şu bilgileri verdi; “Projelerimiz araştırma, inceleme ve tasarım olmak üzere üç kategoriden oluşmaktadır. Projelerimiz yenilenebilir enerji, yapay zekâ, geri dönüşüm, sağlık beslenme, tarım, su, robot teknolojileri, etik, ahlak, matematik, fizik ve İngilizce içerikli konulardan oluşmaktadır. Öğrencilerimizin ufkunu açan, değişik fikirler ve yeniliklerden haberdar olmalarını sağlayan, etkileşime katkı sunan, ‘ben de yapabilirim’ noktasına gelmelerine hizmet eden oldukça verimli çalışmalardır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerin hayatlarına ve devletimize hizmet noktasında bir katkı sağlayabildiysek ne mutlu bizlere. TÜBİTAK 4006’da belirlenen hedeflere ulaşılmasının bir nişanesi olan fuar ve bilimsel çalışmalar dışında okuldaki sosyal kültürel etkinliklerde öğrenci ve öğretmenler yanında Okul Müdürü Murat Aksoy’un da büyük ve takdire şayan katkıları oldu'' dedi.

b703bab9-dcce-46a2-9a4a-478ef8f90acd.jpg

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum