Selçuklu'dan Kızılay'a mobil kan bağış aracı desteği

Selçuklu'dan Kızılay'a mobil kan bağış aracı desteği

Selçuklu Belediyesi ve Türk Kızılayı Konya Kan Bağışı Merkezi arasında imzalanan “Güvenli Kan Temini Projesi” protokolü kapsamında Selçuklu Belediyesi tarafından Kızılay’a mobil kan bağış aracı kazandırıldı.

Selçuklu Belediyesi ve Türk Kızılayı Konya Kan Bağışı Merkezi arasında imzalanan “Güvenli Kan Temini Projesi” protokolü kapsamında Selçuklu Belediyesi tarafından Kızılay’a mobil kan bağış aracı kazandırıldı. Kan bağışı insan sağlığı açısından sağladığı faydaların yanı sıra kana acil ihtiyacı duyan insanların yaşama bağlanması için de olmazsa olmaz bir öneme sahip. Yıl içinde Türk Kızılayı tarafından düzenlenen kan bağışı etkinliklerine katkı sağlayan Selçuklu Belediyesi kan bağışı konusunda bilinç ve farkındalık yaratabilmek, kan hizmetlerindeki görünürlülüğün arttırılması ve toplumun tüm kesimlerinin kan bağışı konusunda katkısını sağlamak amacıyla Kızılay’a mobil kan bağış aracı desteğinde bulundu.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Türk Kızılay’ı Konya Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kaya Levent arasında “Güvenli Kan Temini Projesi” protokolü imzalandı. Protokol kapsamda Selçuklu ilçe sınırları içinde yer alan hastanelerin yıllık ortalama 25 bin ünite olan kan ihtiyacının tamamının gönüllülük, düzenli ve bilinçli kan bağışçılarından karşılanması amaçlanıyor. 

Selçuklu Belediyesi tarafından Kızılay’a tahsis edilen mobil gezici kan bağış aracı ile ilçe sınırlarında yer alan köy, mahalle, belde ve vatandaşların yoğun olarak kullandıkları alanlarda kan bağışının sağlanması amaçlanıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.