Şenol Güneş'in aylık maaşı kaç lira?

Şenol Güneş'in aylık maaşı kaç lira?

EURO 2020'deki büyük başarısızlığın ardından Şenol Güneş'in maaşı ve futbolculara prim gündemdeki yerini koruyor

Spor otoritelerinin  en kötü oyunu ortaya koyduğu yönünde ortak görüş belirttiği  EURO 2020'yi puansız kapatan A Milli Takım'da Şenol Güneş'in maaşı ve futbolculara dağıtılan pri  gündemdeki yerini koruyor.

Milli Takım'a, gruplara kalındığı için 75 milyon TL prim dağıtıldığı iddia edildi. Güneş'in aylık 1.5 milyon TL'den 4 yıllık sözleşmesinin geçen yıl 350 bin TL zamlandığını, 1 Haziran itibariyle ise 2.3 milyon TL'ye yükseldiği öne sürüldü.

Konuyu köşesine taşıyan Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan yazısında şu ifadeleri kullandı: "Milli Takım'ı halktan uzaklaştıran en önemli unsur her zaman para ve prim olmuştur. Bir kez daha bu konuya dönmek beni üzüyor ama yazmazsam olmaz. EURO 2020'ye gidildiği için 75 milyon TL'ye tekabül eden prim dağıtıldı. 54 ülke arasından 24 takım arasına girdik diye 75 milyon TL prim dağıttık. Kura çekilse Türkiye zaten giderdi. Bunu Güneş ve futbolcuları kırmak için yazmıyorum. Bu 75 milyon TL'yi TFF'nin altyapı organizasyonu için harcandığını bir düşünün.

"75 kuruşluk bedel ödeyin"

Güneş, aylık 1,5 milyon TL'den 4 yıllık sözleşme yaptı. Geçen yıl 350 bin TL artan bu maaş, 1 Haziran'da 2.3 milyon TL'yi buldu. Hocam bir jest yapın ve başarısızlığın faturası olarak bu artışı istemeyin. Kazandığınız paranın konuşulmasından rahatsız olduğunuzu biliyorum, beni de ediyor ama yazmak zorundayım. Futbolcular gibi siz de prim aldınız. Sözleşmenizdeki hakkınızdır, helal olsun. Ama başarısızlığın sembolik de olarak bir bedeli olmalı. Eğer 75 milyon prim alıyorsanız, 75 kuruş bedel ödemeye razı olacaksınız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.