Seyit Ali Büyük’ten Mevlid-i Nebi Mesajı

Seyit Ali Büyük’ten Mevlid-i Nebi Mesajı

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ten Mevlid-İ Nebi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ten Mevlid-İ Nebi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyük mesajında şu ifadelere yer verdi: Âlemlere rahmet olarak gönderilen, iki cihan güneşimiz, efendimiz, müjdecimiz, kurtarıcımız, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) dünyayı teşriflerinin 1449. Yılı vesilesiyle idrak ettiğimiz ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nı yürekten tebrik ediyorum.   Bu kutlu zaman diliminde bir yandan gönüllerimiz rahmet ve bereket yağmuruyla şenlenirken diğer yandan O’nun ahlak ve öğretilerine tüm dünyanın ne derece muhtaç olduğunu çok daha derinden anlamlandırıyoruz. 

EFENDİMİZ’İN (SAV) İŞARET ETTİĞİ YOL

14 asır evvel, Mekke-i Mükerreme’den başlayarak tüm dünyaya hakkın ve hakikatin; merhamet ve şefkatin; adalet ve vakarın yegâne kaynağını ilan Efendimiz’e (sav) yönelik saldırıda bulunanları da hâkimlerin en âdili olan Yüce Allah’a havale ediyoruz.

İsmi anıldığında dahi kalplere yumuşaklık bahşeden Efendimiz’in (sav) işaret ettiği yolun, tüm insanlığı kurtuluşa, barışa, refaha ve huzura götürecek olan biricik yol olduğu hakikatinden bir an bile ayrı durmuyoruz.  Mevlid kandilini içerisine alan bu kutlu hafta vesilesiyle, dünya coğrafyasının dört bir yanında işgal, tehdit ve işkence altında yaşam süren Müslüman kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm mazlum ve masumların kurtuluşa ermelerini Yüce Allah’tan diliyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.