1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sıkı Pazarlıklar
Sıkı Pazarlıklar

Sıkı Pazarlıklar

Kurban Bayramına sayılı günler kala hayvan pazarlarında sıkı pazarlıklar yapılıyor. Pazarda her bütçeye uygun kurbanlık bulunurken, vatandaşlar kurbanlığını bir an önce almak adına sıkı pazarlıklar gerçekleştiriyor

A+A-
PAZARDA YOĞUNLUK VAR
Kurban Bayramı öncesinde hayvan pazarlarındaki hareketlilik iyice arttı. 12-15 Eylül tarihleri arasında idrak edilecek mübarek Kurban Bayramı için geri sayım başlarken, Tatlıcak mahallesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda dün oldukça yoğun ve hareketli saatler yaşandı. Kurbanlık temini ve Pazar araştırması için günün ilk saatlerinde soluğu hayvan pazarında alan vatandaşlar, sıkı pazarlıklarla kurbanlıklarını aldı.
 
İŞTE KURBANLIK FİYATLARI
Satışların memnuniyet verici olduğunu ifade eden celepler, “Pazarda her keseye uygun kurbanlık var. Küçükbaş isteyenler için fiyatlar 500-700 TL arasında, büyükbaşta ise 5 bin liradan başlayan rakamlar 11-12 bin liraya kadar çıkabiliyor. Canlı kilo fiyatları ise; kuzu-tokluda 12-13, koyunda 9-10, dişi keçide 9-10, erkek keçide 12-15, düvede 15-17, inekte 15-16 ve tosunda (dana) 17-18 TL olarak işlem görüyor” dediler. (M. Esad Çağla)
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT