1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Şırnak'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi
Şırnak'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi. Kentteki operasyonlarda bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 281 oldu

A+A-

ANKARA (AA) - Şırnak'ta terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda dün 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dünkü önemli yurt içi olaylara ve günlük faaliyetlere ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Şırnak'ta devam eden operasyonda 6 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi, bir terörist teslim oldu. Kentteki operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 281 olarak açıklandı.

Öte yandan Mardin'in Nusaybin, Artuklu ilçeleri ile Şırnak'ın Uludere ve Silopi ilçelerinde çok sayıda mühimmat, silah ve patlayıcı ele geçirildi. Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 5 terör örgütü mensubu da güvenlik güçlerine teslim oldu.

Türkiye'ye girmeye çalışan 2 DAEŞ üyesi yakalandı
Kilis'in Elbeyli ilçesinde ise Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan, 2 yabancı uyruklu terör örgütü DAEŞ üyesi yakalandı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarınca, yasa dışı yollarla Suriye'den ülkeye girmeye çalışan 274, Türkiye'den de bu ülkeye geçme girişiminde bulunan 5 kişi yakalandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT