1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Siva'ta Su Boruları Yenileniyor
Siva'ta Su Boruları Yenileniyor

Siva'ta Su Boruları Yenileniyor

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi, Fethi Akyüz Caddesi’nde 2011 yılında defolu olarak döşenen içme suyu borularını yenileme çalışmalarına başladı.Belediyeden...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi, Fethi Akyüz Caddesi’nde 2011 yılında defolu olarak döşenen içme suyu borularını yenileme çalışmalarına başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, daha önce yanlış boru değişimi nedeniyle Fethi Akyüz Caddesi’nde sürekli yaşanan boru patlamasına önlem almak isteyen Sivas Belediyesi SİBESKİ Müdürlüğü, Fethi Akyüz Caddesi'nde bulunan altyapıyı değiştirmeye başladı.

Belediye Başkanı Sami Aydın ve Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, çalışmaları yerinde inceledi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Aydın, "Fethi Akyüz Caddesi’nde kullanılan borular 2011 yılında değiştirilmiş ancak standarda uygun boru kullanılmadığı için boruların patladığını görüyoruz. Görüntü olarak polietilen olmasına rağmen polietilen olmayan borular olduğunu laboratuvar incelemelerinde tespit ettik. Bölgede yaşanan su arızalarını bertaraf etmek adına bu çalışmayı yapmak zorunda kaldık. Şu anda büyük ölçüde boru değişimi gerçekleşmiş durumda, köprüye kadar olan kısmı tamamen değiştiriyoruz. Altyapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmalarında da planladığımız yeni sistem içerisinde dizayn edeceğiz. Bu hem rahat bir trafiği hem de görsel güzelliği sağlayacak." ifadelerini kullandı.

Caddedeki çalışmaların trafiği aksatabileceğini aktaran Aydın, "Trafik yoğunluğunun fazla olduğu bir bölge. Kısa süreli de olsa vatandaşlarımızın sıkıntı yaşadığını görüyoruz. Ben vatandaşlarımıza hoşgörülü ve anlayışlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT