Siyasi partilerde bayramlaşma ziyaretleri

Siyasi partilerde bayramlaşma ziyaretleri
Ramazan Bayramı dolayısıyla partiler arası bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Siyasi parti temsilcileri, Ramazan Bayramı dolayısıyla AK Parti'ye ayrı ayrı ziyarette bulundu.

Ziyaretçiler AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ve beraberindeki heyet tarafından karşılandı.

AK Parti'nin ilk ziyaretçileri, CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir başkanlığındaki heyet oldu.

Bayram tebriklerinin dile getirilmesinin ardından konuşan Belgin Uygur, bayramın Türkiye ve mazlum coğrafyalar için umut olmasını diledi.

1.png

Buruk bir bayram yaşandığını ifade eden Uygur, Filistin'deki soykırımın, katliamın yaklaşık 6 aydır sürdüğünü ifade ederek, "Kadın, çocuk ayrımı gözetilmeksizin, bütün uluslararası hukuk kuralları ihlal edilerek, bütün dünyanın gözü önünde orada bir zulüm yaşanıyor. Bu, ramazanda da devam etti, bayramda da devam ediyor." diye konuştu.

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 22 yıllık iktidarları döneminde bütün coğrafyalarda zulme uğrayan mazlumlar için dik ve net duruş sergilediğini belirten Uygur, Türkiye'nin Filistin meselesinde de en güçlü duruşu, en net haykırışı BM başta olmak üzere bütün uluslararası hukuk platformlarında ifade ettiğini kaydetti.

Filistinlilerin en temel haklarına bile ulaşırken İsrail'in engellemeleriyle karşılaştığını vurgulayan Uygur, "Bundan sonra da Türkiye olarak Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde net ve dik duruşumuz uluslararası alanda devam edecek. Bundan önce olduğu gibi oraya insani yardım ulaştırılması noktasında mücadelemize devam edeceğiz. Mazlum coğrafyalara umut olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

2.png

Seçim sürecinin geçirildiğini hatırlatan Uygur, "Millet iradesi sandığa tecelli etti. Biz seçimimizin de, seçim sonuçlarımızın da ülkemize milletimize hayırlı olmasını diliyoruz." dedi.

CHP'li Demir de seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diledi.

Filistin'deki zulmün bir an önce durdurulmasını istediklerini dile getiren Demir, "Dünyadaki tüm ülkeler tarafından mazlum insanların öldürülmesinin engellenmesini temenni ediyoruz. Bununla ilgili tüm adımların ivedi atılması konusunu da hem takip ediyoruz hem destek veriyoruz." diye konuştu.

3.png

"Atılacak adımların sonuna kadar arkasındayız"

AK Parti'nin ikinci konukları MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlığındaki heyet oldu. Heyetlerin karşılıklı bayram tebriklerinde bulunmasının ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur, buruk bir bayrama girildiğini, Filistin'de 6 ayı aşkın zamandır İsrail zulmünün devam ettiğini ifade etti.

İsrail'in saldırılarının ramazan ve bayram demeden sürdüğünü kaydeden Uygur, "Gazze davasına en çok sahip çıkan ülkelerden biriyiz, liderlerden birine sahibiz." dedi.

MHP'li Durmaz ise bayramların mazlum milletlerin kurtuluşuna vesile olmasını diledi. Durmaz, hükümetin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filistin konusunda atacağı adımların arkasında olduklarını dile getirdi.

Durmaz, "Dünyanın gözü önünde bir soykırım yapılıyor. Artık devlet demek mümkün değil. Terör devletiyle karşı karşıyayız. Türkiye şu anda en fazla yardım yapan ülkeyken birilerinin bunu farklı değerlendirip istismar konusu yapması da kabul edilebilir değil." ifadelerini kullandı.

Durmaz, 1,5 yıldır devam eden seçim sürecinin de geride kaldığını belirterek, eksiklerin, noksanların tamamlanacağı seçimsiz dört yıllık döneme girildiğini kaydetti.

Belgin Uygur da Türkiye'nin son 5-6 yılda olağanüstü süreçlerden geçtiğini belirterek, "Pandemi, Ukrayna-Rusya savaşının ekonomik etkileri, ülkemizdeki doğal afetler, yangınlar, seller, depremler, en son yaşadığımız 2 büyük deprem, 11 ilimizi etkileyen, tabii bunların ekonomik sonuçları, etkileri maalesef oluyor ama biz kadrolarımızın gücüyle, devlet-millet dayanışmasının gücüyle, güçlü bir irade ve idareyle bu neticelerin vatandaşımıza en az yansıması noktasında ciddi ve en hızlı adımları attık." diye konuştu.

Uygur deprem bölgesinin yaralarının sarılması için de hızlı adımlar attıklarını belirterek, bölgedeki vatandaşların en kısa sürede evlerine kavuşacağını söyledi.

Seçim sonuçlarının da analizlerini yaptıklarını anlatan Uygur, gelecekteki 4,5 yıllık seçimsiz süreçte millet için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

"Demek ki Türkiye'de tek adamlık rejimi filan yokmuş"

MHP'li Durmaz bu seçimde ilk defa birilerinin seçim sonuçlarına itiraz etmediğini belirterek, "'Tek adam rejimi var, o nedenle böyle bir sonuç çıktı' demediler. 'Trafoya kedi girdi, o yüzden böyle bir sonuç çıktı' demediler. Demek ki Türkiye'de tek adamlık rejimi filan yokmuş. Bunun idraki için CHP'nin birinci parti olması da gerekmiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Uygur ise demokrasi kültürünün özümsenmesi ve yerleşmesini hayata geçiren bir parti ve ittifak olduklarını belirterek, millet iradesinin başlarının üzerinde olduğunu vurguladı.

Türkiye'de Gazze meselesine ilişkin olarak haksız tezvirat yapıldığını belirten Uygur, "Hem bu konuda, hem 'tek adam' meselesini biz asla zinhar kabul etmiyoruz. Milletimizin vicdanı ve mazlum coğrafyalarda zulme uğrayan her bir kardeşimizin dünyanın dört bir tarafında Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı'mızın her bir ferde sahip çıkışını o coğrafyalara gittiğimizde onun minnetini çok net bir şekilde alıyoruz. Bu ifade ediliyor. En doğru cevabı mazlum coğrafyalardakiler ve milletimiz veriyor. Bu konuda da gönlümüz müsterih, vicdanımız rahat bir şekilde yolumuza devam edeceğiz." dedi.

İYİ Parti'ye bayram ziyaretleri

İYİ Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla ziyarette bulunan siyasi parti temsilcilerini ağırladı.

Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen partiler arası bayramlaşma programı kapsamında, İYİ Parti'yi AK Parti, CHP, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Milli Yol Partisi heyetleri ziyaret etti.

Konukları, Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, Manisa Milletvekili Şenol Sunat, Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Erdi Mert Türk ağırladı.

AK Parti, MKYK üyesi Hasan Sert'in başkanlığında, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Sena Aktürk ve Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Derya Çıraklı'nın yer aldığı heyetle İYİ Parti'yi ziyaret etti.

AK Parti'li Sert, dünyanın ve Türkiye'nin zor bir konjonktürden geçtiğini, bölgelerde çatışma ve siyasi istikrarsızlıkların çokça bulunduğunu dile getirdi. Bunların aşılmasını özellikle mazlum ülkelerin Türkiye'den beklediğini, bunun yolunun da birlik beraberlik içinde çalışmaktan, Türkiye'nin değerini, kuvvetini ve gücünü artırmaktan geçtiğini ifade eden Sert, "Bu güç ve kuvvetin artması sadece ekonomik olarak yetmez. Stratejik, entelektüel olarak, bilgi birikimi olarak, teknolojik olarak birçok alanlarda biz iyi şeyler yapmamız lazım. Bunu yapmak için de devletler siyasetle yönetilir, ekonomiyle büyür. Hep birbirimize destek olarak, ülkemizin başını eğmeden güçlü bir şekilde çalışmamız lazım." diye konuştu.

Türkiye'de genel seçimlerin ardından yerel seçim sürecinin yaşandığını anımsatan Hasan Sert, şöyle devam etti:

"Birtakım matematiksel değişikliklerin olması önemli değil; bunun, birlik ve beraberliğimizi koparmaması lazım. Ülkenin büyümesi ve güçlenmesine hepimizin ihtiyacı var. Özellikle mazlum coğrafyaların Türkiye'den beklediği umudu yeşertmek ve büyütmek adına Türkiye'deki bu çalışmaları hep beraber, bütün siyasi partiler katkı yaparak sağlaması lazım. Onun için inşallah bizler de elimizden geleni yapacağız. Bundan sonraki süreçte kendi eksikliklerimizi telafi edip, daha güzel neler yapabiliriz bunun çalışmasını yapacağız. Sizler de zaten bulunduğunuz yerlerde, gerek akademik gerek siyasi alanda güzel çalışmaları hep yaptınız. Bundan sonra da ümit ediyorum yeni vizyonlarla, perspektiflerle güzel çalışmaları çıkartacağız."

İYİ Parti'li Vural da parlamentodaki çalışmaların, bundan sonraki süreci, milletin hayrına olacak işlerde birlikte karar almaya doğru götürmesini diledi. Seçimlerin bittiğini belirten Vural, "Bundan sonraki süreçte, vatandaşımızın verdiği mesajlar doğrultusunda, milletimizin, Türkiye'nin kazanması için bütün siyaset dünyasının bu çerçevede hareket etmesi gerekiyor." dedi.

Oktay Vural, dünyada insanlığın içinde bulunduğu dramın, sıkıntıların da azalmasına vesile olabilecek bir sürecin başlamasını, Türkiye'nin de refahın ve alım gücünün artacağı bir sürece yönelmesini diledi.

CHP'li heyetin ziyareti

İYİ Parti'yi ziyarete gelen CHP'li heyette, Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir, Kadın Kolları MYK Üyesi Armağan Akyüz,Gençlik Kolları MYK Üyesi Batuhan Cakcak yer aldı.

CHP'li Demir, bayramın öncelikle deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarının sarılmasına, Filistin'deki masum insanların bir an önce insani yardıma erişmesine ve bu durumun sona ermesine vesile olması dileğinde bulundu.

Yerel seçimlere ilişkin görüşlerini paylaşan Demir, "Bu yerel seçimde halkımızın bize verdiği yetkiyi sorumlulukla kullanacağımıza eminiz ama umarım iktidar da halkımızın verdiği bu mesajı iyi anlar. Çünkü biliyorsunuz yerelde ancak geçici çözümlerle kent yoksulluğunu ortadan kaldırmaya çalışabilirsiniz. Ancak, ülkemizde yoksulluğu ortadan kaldırmamız lazım. Bu da ancak siyaset yoluyla, siyasette iletişimle olur. İletişim kanallarımızın hep açık olması lazım. Birlikte konuşuyor ve siyaset üretiyor olmamız lazım. Bu vesileyle bu bayram ziyaretlerini çok kıymetli görüyoruz." diye konuştu.

İYİ Parti'li Vural da Filistin'deki dramın devam ettiğine dikkati çekerek İsrail'in Refah kapısına yönelik saldırılarının durumu "daha kötüye" götüreceği değerlendirmesinde bulundu.

Vural, Türkiye'de ise ekonomik sıkıntı içerisindeki vatandaşların, emeklilerin, halkın yüzünü güldürecek, alım gücünü arttıracak bir sürecin yaşanmasını diledi. Vural, ses telleri ve gözlerinden operasyon geçiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e de geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bayramlaşma programı devam edecek

Saadet Partisi, Demokrat Parti, Milli Yol Partisi, BBP ve Gelecek Partisi heyetleri de İYİ Parti'ye bayram ziyaretinde bulundu.

Bayramlaşma programı, Deva Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Bağımsız Türkiye Partisi heyetleri ile devam edecek.

Gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunulan ziyaretlerde konuk heyetler, çiçek ve çikolata getirirken, İYİ Parti'de de konuklara çay, kahve, çikolata ve baklava ikram edildi.

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.