1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Soma'da askeri aracın geçişi sırasındaki patlama
Soma'da askeri aracın geçişi sırasındaki patlama

Soma'da askeri aracın geçişi sırasındaki patlama

Manisa Valisi Bektaş:- "Gelişmeler var, çalışmalar devam ediyor"

A+A-

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, geçen hafta Soma ilçesinde askeri aracın geçişi sırasındaki patlamaya yönelik soruşturmanın devam ettiğini, gelişmelerin zamanı geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağını söyledi.

Vali Bektaş, bir otelde katıldığı programın ardından, gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, soruşturmanın detaylı şekilde sürdüğünü, konuya ilişkin bilgi verme aşamasına henüz gelinmediğini belirtti.

"Gelişmeler var, çalışmalar devam ediyor" ifadesini kullanan ve soruşturmanın belirli bir aşamaya ulaşmasının ardından bilgi verileceğini aktaran Vali Bektaş, basın mensuplarının bu tür olaylar karşısında yaptıkları haberlerde daha dikkatli olmalarını istedi.

28 Nisan'da, Soma-Kırkağaç karayolunun Aksu mevkisinde devriye görevi yapan İlçe Jandarmama Komutanlığına ait askeri aracın geçişi sırasında yol kenarına yerleştirilen patlayıcı infilak ettirilmiş, patlama nedeniyle askeri araç ile yoldan geçen sivil araçta hasar oluşmuştu. Takviye ekiplerin bölgeye ulaşmasının ardından olay yerinin yakınında ikinci patlama meydana gelmiş, savrulan taş parçaları nedeniyle bir asker yaralanmıştı.

HABERE YORUM KAT