Konya, her büyük olayda acıları paylaşmak ve yaraları sarmak için en önemli çabayı gösteren il oldu. Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki bir madende meydana gelen kaza sonrasında yine Konya, üzerine düşeni yapmak için kolları sıvadı. AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun da Soma’ya giderek bu acılı günlerinde Somalı kardeşlerimizi yalnız bırakmadı.
Manisa’nın Soma İlçesi’ne giderek ilçede meydana gelen maden kazasının derin acısını derinden yaşayan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, ilçe halkının ve tüm dünyanın bu büyük acısını paylaştı.